Salih Çetinkaya'nın Ramazan Bayramı Mesajı

Güncel 14 Haziran 2018 08:09
Videoyu Aç Salih Çetinkaya'nın Ramazan Bayramı Mesajı
A
a

Kırşehir AK Parti Milletvekili Av. Salih Çetinkaya, Ramazan Bayramı mesajı yayınladı.

Kırşehir AK Parti  Milletvekili Salih Çetinkaya Mesajında şunları söyledi: Rahmet, merhamet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif’in sonuna gelerek; hamdolsun, millet olarak sevgiyle, muhabbetle kucaklaşacağımız bir bayrama daha kavuştuk.Ramazan Bayramınızı kutluyor; bu mübarek günlerin, Tüm İslam Alemiyle birlikte bizlerin de birliğine, beraberliğine, kardeşliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. 

Ramazan, bizlere bir kez daha, kardeş olduğumuzu, milletçe kader birliği yaptığımızı hatırlattı. Komşularımızla, dostlarımızla, akrabalarımızla en önemlisi de İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizle ekmeğimizi bölüştük, soframızı paylaştık, birbirimizle sıkı bir dayanışma içinde olduk.Ramazan boyunca millet olarak bir ve beraber olmanın, aynı manevi atmosferi solumanın huzurunu, bereketini yaşadık. 

Terör örgütlerinin ülkemizi kendi kanlı gündemlerine hapsetme, milletimizi yılgınlığa sürüklemek amacıyla bir çok eylemleri gerçekleştirdiğini biliyoruz. Güzel ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan, toplumu korku ve şiddet ile sindireceğini zannedenlere karşı bu zor süreci birlikte durarak ve birbirimize güvenerek atlatacağımıza inancım tamdır. 

Birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi yok etmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Karanlık odakların, eli kanlı örgüt ve teröristlerin bu kardeşliği hiçbir zaman bozmaya, topraklarımıza nefret tohumlarını ekmeye güçleri yetmeyecektir.Zor bir süreçten geçiyoruz, ülkemiz büyük bir imtihan veriyor, bu imtihanı da inşallah milletimizin ferasetiyle onun yıllardır zorlukların üzerinden gelme becerisiyle ve Allah’ın yardımıyla aşacağız.Verdiğimiz Şehitlerimiz ve şehirlerimizdeki canlı bomba saldırılarında kaybettiğimiz masum canların acısını her zerremizde hissediyoruz.  

Bu vatan uğruna şehit olan tüm Askerlerimize ve Polislerimize Allahtan rahmet diliyorum.. Görevleri başında olan tüm güvenlik güçlerimizi de Allah korusun.. 

Sevginin ve hoşgörünün simgesi olan bayram günlerinde milletçe ayrılıkları, kırgınlıkları, dargınlıkları aşarak, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Özellikle bu mukaddes günlerde bir sıcak tebessümünüz ile içlerini ısıtabileceğiniz dualarına her zaman muhtaç olduğumuz anne ve babamızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı ziyaret etmeli, çocukları sevindirmeliyiz. Hastalarımızı, huzurevindeki yaşlılarımızı öksüz ve yetim kardeşlerimizi de unutmayalım. Bayrama buruk giren şehit evlatlarımızı da unutmamalıyız; onları sevindirmeyi, başlarını okşamayı, bayram sevincimizi onlarla paylaşmayı ihmal etmeyelim. 

Umutların yeşerdiği, iyilik ve güzelliklerin filizlendiği bayramlar, el ele vermenin, millet olma şuuruna ermenin, ortak değerlerimizi güçlendirmenin vesilesidir.  

Bayramda sıla-i rahim ve tatil için yola çıkacak tüm vatandaşlarıma, bir konuyu da hassaten hatırlatmak istiyorum: Bayram sevincini felakete dönüştürmemek için, trafik kurallarına azami düzeyde riayet etmeye lütfen özen gösterelim!  

Bu duygu ve düşünceler içinde tekrar, “En kalbi duygularımla, bayramınızı  kutluyorum. Bayramın; Ülkemize, Milletimize, İslam dünyasına, insanlığa ve tüm gönüllere huzur, saadet, selamet getirmesini temenni ediyorum. Allah'a emanet olun.’’  

“Aynı Bayrak altında nice Bayramlara ulaşmak dileğiyle..” 

                                                                          

1000
icon
ali 14 Haziran 2018 10:12

mesajla geldin mesajla gittin kendine de memlekete de yazık oldu keşke yaptıklarınla anılsaydın..

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri