Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu: “Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur”

Güncel 7 Mart 2018 16:20
Videoyu Aç Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu: “Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur”
A
a

Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu: “Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur”

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı Yayımladı. Türkoğlu: “8 Mart, tüm Dünya’da kadınların haklarının savunulduğu, eşitlik, özgürlük ve huzurlu bir toplum özlemiyle kutlanan, birlik ve beraberlik günüdür. Hayatımızın her dönemine etki eden kadınlarımız, toplumun çeşitli alanlarında kendine bir rol edinmiş ve toplumumuzun şekillenmesinde tüm gücüyle varlıklarını hissettirmiştir.
Kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının toplumda sosyal statüsünün artması her yönüyle gelişmiş bir toplumu inşa etmenin tek yoludur. 
Kadınlarımızın, annelerimizin, eşlerimizin yüzünü güldürmek, aynı zamanda mensup olduğumuz dinimizin emirlerindendir. Bizim medeniyet tasavvurumuzda insan onuruna ve hayatına saygı esasken, kültürümüzde de kadına uygulanan şiddettin yeri yoktur. Kadınlar annemiz, eşimiz, hayat arkadaşımız, meslektaşımız olarak her zaman en çok saygıya, sevgiye layık olan, toplumumuzun en önemli bireyleridir. Bu duygularla, başta şehit analarımız olmak üzere tüm şefkat ve özveri kahramanı kadınlarımızın; Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, huzur, mutluluk ve sağlık diliyorum”.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri