Sağlık Müdürlüklerinin Yapısı Şekilleniyor

Sağlık 12 Eylül 2017 10:17
Videoyu Aç Sağlık Müdürlüklerinin Yapısı Şekilleniyor
A
a

Sağlık Bakanlığı yeni teşkilat yapısı kapsamında il sağlık müdürlüklerinin yapısı da belli olmaya başladı.

Sağlık Müdür yardımcılığı yerine başkanlık getirilirken illere büyüklüğüne göre sayısı belirlenen başkan ve başkan yardımcısı kadroları tahsis edildi. Sağlık il müdürlüğünün alt basamaklarını oluşturacak Başkanlıkların isimleri şu şekilde;
 
- SAĞLIK İL MÜDÜRÜ  (Tabip,Uzman Tabip, Doç., Prof.)
1- Kamu Hastaneleri Başkanlığı
2- Halk Sağlığı Başkanlığı 
3- Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı
4-Sağlık Hizmetleri Başkanlığı
5-Personel Hizmetleri Başkanlığı
6-Destek Hizmetleri Başkanlığı
7-İlaç ve tıbbi cihaz başkanlığı
 
Bu 7 Başkanlıklar sadece büyük illerde olacak. 
 
İlimiz Kırşehir ise 250 bin den az nüfuza sahip olduğu için İ9 iller grubunda yer alıyor. Bu yüzden Kırşehir için 3 Başkan (Kamu Hastaneleri, Halk Sağlığı, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlıkları) ve 5 Başkan Yardımcısı ile sözleşme imzalanması bekleniyor. 
Sözleşmeli uzman sayısının ise en fazla 7 olması bekleniyor.
 
Ahi Evran üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine Doç. Yada Prof. ünvanlı başhekim olacak. 4 tane başhekim yardımcısı olması beklenirken, İdari Hizmetler Müdürü, Mali Hizmetler Müdürü ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Olmak üzere 3 müdürlük olacak ihtiyaç olması durumunda bu sayı en fazla 4 e kadar çıkartılabilecek. i9 illerde 6 olarak düşünülen Müdür yardımcılıklarının sayısı ise Kamu Hastaneleri Başkanı tarafından uygun standartlara göre belirlenir ve Sağlık Müdürü tarafından onaylanır.
 
Son rötuşların verildiği Taşra Teşkilatlarının İşleyişi hakkındaki Genelge ve Yönetmeliklerin Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.
 
Bu arada yönetimde tek başlılığın sağlanması için Kamu Hastaneleri Birliği ve Halk Sağlığı Müdürlüğü personelinin, personel ihtiyacına göre Sağlık İl Müdürlüklerine istihdam edilmesi, görevlendirme ile çalışan ve istihdam edilemeyen personelin ise eski görev yerlerine dönmesi bekleniyor.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri