Sadir Durmaz'a Kırşehirlilerden Büyük Destek!

Güncel 27 Haziran 2018 15:10
Videoyu Aç Sadir Durmaz'a Kırşehirlilerden Büyük Destek!
A
a

24 Haziran’daki çifte seçimde seçim bölgesi 3’e, milletvekili sayısı da 36’ya yükselen Ankara’da;

AK Parti 15, CHP 10, MHP ve İYİ Parti 5’er, HDP ise 1 milletvekili çıkardı. Başkent’te 15 vekil yeniden seçilirken, 2’si daha önce farklı illerde vekil olan 21 yeni isim de Ankara milletvekili olarak Meclis’e girdi. Kırşehir halkı da 24 Haziran Pazar günü sandık başına giderek seçimini yaptı. Öte yandan Ankara'da aday gösterilen ve Kırşehirlilerin büyük desteğini alan Sadir Durmaz da Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Kırşehir'i yakından takip edecek. 24 Haziran seçimlerinde milletvekili adayı olan Kırşehirli 7 milletvekili adayı seçimlerden başarıyla çıkarak milletvekili seçildi. Kırşehir’de AK Parti’den Mustafa Kendirli ile CHP’den Metin İlhan milletvekili seçilirken, Ankara’dan Hacı Turan AK Parti’den, Prof. Dr. Arife Polat Düzgün AK Parti’den, Nevin Taşlıçay MHP’den, Yıldırım Kaya CHP’den, Sadir Durmaz da MHP’den milletvekili seçildiler.
SADİR DURMAZ KİMDİR?
         15 Temmuz 1963 tarihinde Çiçekdağı’nda doğdu. Aslen Yerköy, Yozgatlı olan Sadir Durmaz bu ilçeye 4 km uzaktaki Çiçekdağı ilçesinde doğdu.
         Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğünde Müfettiş Yardımcılığı, Müfettişlik, Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük, Milletlerarası Kooperatif ve Çalışma Ekonomisi (CIRIEC) Araştırma Merkezi Türkiye Daimi Komite Üyeliği, Türk Kooperatifçilik Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği, Gübre Fabrikaları T.A.Ş. (Gübretaş) Yönetim Kurulu Başkanlığı, Güven sigorta Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Tarım Kredi Spor Kulübü Başkanlığı, Dünya Bankası İşbirliği ile Tarım Kredi Kooperatifleri Yeniden Yapılandırma Projesi Koordinatörlüğü yaptı. MHP Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Yerköy belediye başkan adayı oldu. TBMM 24. ve 25. Dönem Yozgat milletvekili olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan Durmaz, 24 Haziran seçimlerinde Ankara’dan yine MHP’den milletvekili seçildi. 

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri