Rektör Karakaya Tercih Öncesi Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Güncel 3 Ağustos 2018 16:16
Videoyu Aç Rektör Karakaya Tercih Öncesi Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
A
a

Gelişerek büyüyen ve hedeflerine hızla ilerleyen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, tercih dönemi öncesi adaylarla bir araya gelerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ve bölümleri hakkında bilgiler vermeye devam ediyor.

Üniversite tercihi sürecinin başlaması ile birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin tercih edilirliğini arttırmaya yönelik olarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yönetimi Yunus Emre Toplantı Salonunda Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı rehber öğretmenlerle bir araya geldi.        Toplantıya Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ile Prof. Dr. Mustafa Kurt, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Öğr. Gör. Mehmet Özdemir, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Yılmaz, Kırşehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Alper Dağlı ile rehber öğretmenler katıldı.
REKTÖR KARAKAYA: “KIRŞEHİR’İ YÜKSEKÖĞRETİMDE DE MARKA ŞEHİR YAPMAK İSTİYORUZ”
                Toplantıda bir konuşma yapan Rektör Karakaya, rehber öğretmenlere üniversitemizin son üç yılda geldiği düzeyi anlatarak üniversitemizdeki gelişmelerden onların haberdar olmalarını ve tercih döneminde Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nin tercih edilirliğini artırmak istediklerini söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nde açılan bölümler hakkında rehber öğretmenleri detaylı bilgilendiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, bir sene içinde 27 bölüm, üç yıl içerisinde ise toplamda 73 bölüm açtıklarını ifade etti. Göreve geldikleri günden bu yana Kırşehir’in ihtiyacı olan üst düzey bölümleri yoğun gayretleri sonucu açtıklarını anlatan Rektör Karakaya, Tıp Fakültemizin bu yıl 3. dönem öğrencilerini, Mühendislik Mimarlık Fakültesinin İnşaat ve Makine Mühendisliği Bölümlerinin bu yıl 2. dönem öğrencilerini, Bilgisayar Mühendisliği ile Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin ise bu yıl ilk öğrencilerini alacağını kaydetti. İslami İlimler Fakültemizin kurulduğu bilgisini de veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, İslami İlimler Fakültesi'nin de bu yıl ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayacağını anlattı.                 Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak çeşitliliğimizin arttığını vurgulayan Rektör Karakaya konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversite olarak üst düzey bölümlerimizi açtık ve artık tercih bekliyoruz. Kırşehir’in ilköğretim ve ortaöğretimde marka bir şehir olduğunu biliyoruz. Biz bunu daha ileriye taşıyarak yükseköğretimde de marka olması için çaba gösteriyoruz.”
REKTÖR KARAKAYA: “ÜNİVERSİTEMİZ TÜRKİYE İÇİN ÖNEMLİ İKİ PROJEYE ÖNCÜLÜK EDİYOR”
                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Türkiye çapında çok önemli iki projeye öncülük ettiğini anlatan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu projelerden ilkinin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi olduğunu vurgulayarak üniversitemizin pilot üniversite seçilme başarısını rehber öğretmenlerle paylaştı. Türkiye’deki ilk beş üniversiteden biri olduğumuzu ve bu proje ile artık üniversitelerin tanımının yavaş yavaş değiştiğini dile getiren Rektör Karakaya, benzeşik üniversite tanımından öteye giderek bölgenin değerleri ile bilimsel bilgiyi birleştirip halka hizmet etmenin ve eğitim öğretimdeki kitleyi de yeterliğe dönüştürmenin üniversitelerin ideal tanımı olacağını anlattı. Bir diğer proje olan kalite sürecine de değinen Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite olmadan ileriye dönük umut oluşturmanın mümkün olmayacağını sözlerine ekledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin, 2,5 yıl içinde ekip hallinde yaptığı kalite çalışması ile Türkiye Yükseköğretimine örnek seçilen 6 üniversiteden biri olduğunu belirten Rektör Karakaya, konuşmasına şöyle devam etti: “Üniversitemiz; yaptığı bütünleşik eğitim sistemi ile Türkiye’de iyi insan nasıl yetiştirilir, kaliteli eğitim öğretim nasıl yapılır iddiasını Türk Standartları Enstitüsüne (TSE) tescil ettirdi ve biz kalite sürecimizi Yükseköğretim Kalite Kurulunun da onayı ile ülkemizdeki 100 üniversiteye anlattık.”
REKTÖR KARAKAYA : “TEMEL İDEALİMİZ YETİŞMİŞ VE MESLEKİ BECERİSİNİ TAMAMLAMIŞ İNSAN”
                Yükseköğretimin tek çıktısının yetişmiş insan olduğunu her konuşmasında belirten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, dünya paradigmasında üniversitelerin temel hedefinin yetişmiş ve mesleki eğitimde beceriyi tamamlamış insan olduğunu ifade ederek kendilerinin de bu plan ve program dahilinde çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.
REKTÖR KARAKAYA: “ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMLARIMIZ İLE ULUSLARARASI DOLAŞIMI SAĞLIYORUZ”
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrencilerin hangi imkanlardan yararlandığı konusuna da konuşmasında yer veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nde yurt sorunu yaşanmadığını ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nde bir ilki gerçekleştirerek ikinci öğretim öğrencileri için akşam yemeği verildiğini söyledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nin uluslararasılaşma yönündeki çalışmalarının olduğuna vurgu yapan Rektör Karakaya, değişim programlarımız arasında yer alan Erasmus Değişim Programında 57, Mevlana Değişim Programında 17 ve Farabi Değişim Programında ise 54 üniversite ile ikili iş birliği anlaşmaları olduğunu kaydetti. Değişim programları ile öğrencilerine yurt dışında okuma imkanı sağladıklarını dile getiren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Dünya ile irtibatımızı sürdürerek uluslararası dolaşımı üniversitemiz tarafından sağlıyoruz.” dedi.
REKTÖR KARAKAYA: “GÜÇLÜ BİR AKADEMİK KADROYA SAHİBİZ”
Tercihler öncesinde öğrencilerin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini tercih etmesinin hem öğrenciler hem de Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi için ideal bir tercih olacağını anlatan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nde barınma sorununun olmadığını, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin fazla olduğunu ve kampüsümüzün yeni fakülte binaları ile fiziki olarak büyüyüp geliştiğini söyledi. Eğitim öğretimde akademisyen kadrosunun her geçen gün artarak güçlendiğini dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitemizde alanında yetişmiş akademisyenlerin olduğunu
sözlerine ekledi. Toplantıda rehber öğretmenlerden tercihler esnasında öğrencileri üniversitemizi tercih etmeye yönlendirmelerini isteyen Rektör Karakaya, üniversitemizin şehrin dinamikleri ve şehrinin öğrencisi ile iyi bir çıkış yakalayacağını kaydetti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya davetlerine icabet eden rehber öğretmenlerine teşekkür ederek “İlköğretim ve ortaöğretimde markalaşan Kırşehir’i yükseköğretimde de yapılan tercihlerle markalaştırarak üniversitemizin istikbalini, gücünü ve bu bölgedeki parlayışını sürdürelim istiyoruz.” dedi.
REKTÖR KARAKAYA: “SÜPER LİGE ÇIKAN BİR HENTBOL TAKIMIMIZ VAR”
                Konuşmasının sonunda sportif başarılarımızdan biri olan Hentbol Takımınını Süper Lige yükselişine de değinen Rektör Karakaya, bölgede adından söz ettiren ve güçlü takımlarla aynı ligde mücadele edecek bir üniversite takımı olduğunu söyleyerek üniversitemizin sadece akademik alanda değil kültürel, sosyal ve sportif faaliyetlerde de yüksek başarılar elde ettiğini vurguladı.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın konuşmasının ardından rehber öğretmenlere üniversitemizdeki gelişmeler anlatıldı.Toplantı rehber öğretmenlerin sorularının yanıtlanması ve onlardan gelen taleplerin değerlendirilmesinin ardından sona erdi. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri