Rektör Karakaya Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ile Jeotermal Sera Projesini Değerlendirdi

Güncel 30 Ocak 2018 15:51
Videoyu Aç Rektör Karakaya Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay ile Jeotermal Sera Projesini Değerlendirdi
A
a

Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret etti. 30 Ocak 2018 tarihinde rektörlük makamında ve samimi bir sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette üniversitenin pilot üniversite projeleri değerlendirildi.

Pilot üniversite projelerinden “Jeotermal Sera” projesinin merkez ve ilçelerin ekonomisine katkı sağlayacağını belirten Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, bu projelerle bölgedeki ürün çeşitliliğinin de artacağını dile getirdi. Özbağ Belediyesi olarak Ahi Evran Üniversitesi çalışmaları ve projelerini desteklediklerini söyleyen Ay, pilot üniversite projelerinin gerçekleşmesi için büyük çaba gösteren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkür etti.

 

Bölgede bulunan jeotermal kaynaklardan yeni iş alanları oluşturulmasının ilimizin kalkınmasında etkili olacağını ifade eden Rektör Karakaya, projelerle birlikte bölgede etkin bir Ahi Evran Üniversitesi ile Kırşehir oluşacağını kaydetti. “Jeotermal Sera” projesi ile aynı zamanda çekirdek ailelerin de ekonomisine katkı sağlanacağını belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, ilimizin bölgede gelişmiş bir şehir olması için hep birlikte çalışacaklarını dile getirdi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Karakaya, Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay’a teşekkür etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri