Rektör Karakaya BAP İçin Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan 1 Milyonluk Bütçe Sözü Aldı

Güncel 13 Haziran 2018 16:37
Videoyu Aç Rektör Karakaya BAP İçin Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan 1 Milyonluk Bütçe Sözü Aldı
A
a

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, yeni girişimlerde bulunarak Bilimsel Araştırma Projelerinin bütçesini artırıyor.

10 Haziran 2018 tarihinde şehrimize gelerek incelemelerde bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Rektör Karakaya ile görüşerek Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) için 1 milyonluk bütçenin  Kırşehir Ahi Evran Üniversitesine aktarılacağının sözünü verdi.

Yükseköğretim kurumlarındaki bilimsel araştırmaların desteklenmesi için geliştirilen ve bilimsel araştırma yapacak olan akademisyenlerin kaynak alabildiği BAP uygulaması, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi  akademisyenler tarafından da yoğun olarak kullanılıyor. Bilimsel araştırmalara önem veren ve önemli çalışmalara imza atan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, kaynak kullanımında akademisyenlerine daha iyi imkanlar sunabilmek için bütçesini genişletiyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal ile katıldığı iftar yemeğinin sonrasında ikili görüşmelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bölgesinde model, eğitimde marka  ve uluslararasılaşmayı önemseyen bir üniversite olma yolunda ilerlediğini anlattı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin  pilot üniversite projeleri ve kalite süreçlerinin yanı sıra başarılı çalışmalarından dolayı Rektör Karakaya’yı tebrik eden Bakan Ağbal, BAP için bütçe artışı yapılacağını söyledi. Ülkemizin bilimsel çalışmalarla daha yeni alanlara açılarak emin adımlarla yoluna devam etmesi gerektiğine değinen Bakan Ağbal, Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin adını önemli platformlarda duyurmaya devam edeceklerine inançlarının tam olduğunu sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri