Rektör Karakaya Aksaray’da Bölge Rektörleri  ile Bir Araya Geldi

Eğitim 30 Aralık 2017 12:11
Videoyu Aç Rektör Karakaya Aksaray’da Bölge Rektörleri  ile Bir Araya Geldi
A
a

Şehirle olduğu kadar bölge ile de bütünleşik yapı kurmaya özen gösteren ve bu konuda temaslarına devam eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 27 Aralık 2017 tarihinde Aksaray’da bölge üniversitelerinin rektörleri ile bir araya geldi.

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’in daveti üzerine Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül ve Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, Aksaray Üniversitesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda buluştular. Üniversiteler arasında iyi örneklerin  paylaşımı ve iş birliği konularının ele alındığı yemekli toplantıda üniversitelerin birbirleriyle yapabilecekleri işbirliklerinin önemine dikkat çekildi.

Bölgenin menfaati için yapılabileceklerin görüşüldüğü toplantıda Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin akademik çalışmalarından ve fiziki gelişiminden bahsetti. Pilot üniversite projeleri ve kalite süreçleri hakkında da bölge rektörlerine bilgi veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, yapılacak iş birliklerine destek vermeye hazır olduklarını dile getirdi.

Ziyaret, üniversitelerde karşılaşılan genel sorunlar, çözüm önerileri ve yapılabilecek işbirliği alanlarının konuşulduğu sohbet ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri