Rektör Karakaya, Kırşehir AEÜ'nin başarı yolculuğunu YÖK’e anlattı

Güncel 28 Haziran 2018 16:02
Videoyu Aç Rektör Karakaya, Kırşehir AEÜ'nin başarı yolculuğunu YÖK’e anlattı
A
a

Kaliteyi kurum kültürü haline getirerek bu alandaki başarısı tescillenen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nde yeni hedefler için çalışmalar hızla devam ediyor.

Tüm birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek devlet üniversitesi olma özelliği gösteren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ülkemizdeki diğer üniversitelere de model oluyor. Kalite Yönetim Sistemi Sürecinin başarılı bir şekilde tamamlanmasında liderlik eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 27 Haziran 2018 tarihinde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas Başkanlığında gerçekleşen ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Üyeleri ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Kalite Yönetim Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kalite Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Ergin Kariptaş, Kalite Koordinatör Yardımcısı Ekrem Öztürk ve Kalite Koordinatörlüğünde görevli Dr. Öğr. Üyesi Dilek Avşaroğlu’nun hazır bulunduğu toplantıya katılarak kalite süreci ile ilgili sunum yaptı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya sunumunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin geçmiş olduğu Kalite Yönetim Sistemi sürecinde gerçekleştirdikleri çalışmalar, elde edilen veriler, prosedürler ve çalışma şartları hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Toplantıda Türkiye Yükseköğretimine model olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Kalite Yönetim Süreci Yolculuğunu başarılı bir sunumla gerçekleştiren Rektör Karakaya, burada yaptığı sunumu ilerleyen tarihlerde ülkemizdeki diğer üniversitelerde de gerçekleştirerek onlara öncülük edecek.

Kalite çalışmalarını tüm üniversite personeli ile birlikte özenle hazırladıklarını ve süreci başarıyla tamamladıklarını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, kalite çalışmalarının aralıksız devam edeceğini söyledi. Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Üniversitemiz kalite yolculuğunu tüm birimleri ile 19-22 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standardı Dış Tetkik Sürecini başarıyla tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Belgesini almaya hak kazandı. Bu sürece inandık ve çalışmalarımızı bu doğrultuda hazırladık. Amacımız kalitesiyle de adından söz ettiren bir üniversite olmaktı ve biz bunu başardık. Yeni hedefimiz ise Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödüllerini almak. Bu sürece destek veren tüm personelimizi tebrik ediyorum dedi.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri