Rektör Karakaya, Bolu Termal Tesislerde İncelemelerde Bulundu

Güncel 20 Mart 2018 13:15
Videoyu Aç Rektör Karakaya, Bolu Termal Tesislerde İncelemelerde Bulundu
A
a

Rektör Karakaya Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesini Ziyaret Ederek Termal Tesislerde İncelemelerde Bulundu

Şehrin ve bölgenin ihtiyaçlarını yakından takip ederek projelerini bu alt yapıda değerlendiren Ahi Evran Üniversitesi   Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesine bir ziyaret gerçekleştirdi.  15 Mart 2018 tarihinde Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi ile bir araya gelen Rektör Karakaya, Bolu’da bulunan jeotermal kaynaklar hakkında fikir alışverişinde bulundu.   
 Pilot üniversite projelerimiz arasında bulunan jeotermal kaynaklarla ilgili Bolu’da termal kaplıcalar ile sağlık tesislerinde incelemelerde bulunan Prof. Dr. Vatan Karakaya; jeotermal kaynakların hangi alanlarda kullanıldığı, bulunduğu şehre kazandırdığı sosyal ve fiziki kazançlar hakkında bilgiler aldı. “İlk defa bir üniversite ürettiği bilgi ile bulunduğu şehre katma değer sağlayacak.” diyen Rektör Karakaya, pilot projelerin hayata geçmesiyle birlikte Kırşehir’de yeni oluşumların meydana geleceğini ve Ahi Evran Üniversitesinin her alanda Türkiye’ye örnek oluşturacağını söyledi.  
 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi, Ahi Evran Üniversitesi   Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya teşekkür etti. Ziyaretin ardından Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Vahdettin Çiftçi günün anısına birbirlerine hediye verdiler.   
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri