Ramazan Baykara’nın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı

Güncel 10 Mayıs 2018 13:38
Videoyu Aç Ramazan Baykara’nın 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Mesajı
A
a

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, 10-16 Mayıs engelliler haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara yayınladığı mesajda,  engellilerin toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesinin çağdaş toplum anlayışının bir parçası olduğunu belirterek, “Engellilerimizin eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora, kent standartlarının iyileştirilmesinden, psikolojik ve sosyal desteğe kadar sorunlarına çözüm bulunması hepimizin sosyal sorumluluğudur. Engelli olmanın bir kusur olmadığı, hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı düşünerek, engellilerin sorunlarına duyarlı olmak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturarak, gereken ilgi ve desteği sağlamak, çağdaş toplumun gereğidir. Engelli vatandaşlarımız, kendilerine değer verildiğini, devletimizin her zaman yanlarında olduklarını, bizlerin kendilerine en yakın kişiler olduğumuzu bilmelidirler.
 
Bu anlamlı hafta dolayısıyla düzenlenecek tüm etkinliklerin bu alandaki toplumsal sorumluluğu, hassasiyeti ve farkındalığı arttırmasını temenni ediyor, başta Müdürlüğümüze bağlı Engelsiz Yaşam Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalmakta olan engellilerimizin ve tüm engelli vatandaşlarımızın haftalarını kutluyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri