Ramazan Arifesinde Şehitlik Ziyaret Edildi

Güncel 14 Haziran 2018 14:22
Videoyu Aç Ramazan Arifesinde Şehitlik Ziyaret Edildi
A
a

Ramazan Bayramı nedeniyle Vali İbrahim Akın ve il protokolü şehitliği ziyaret etti.  

Arife gününde Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği'ne yapılan ziyarete Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mutlu Kılıçarslanjandarma ve emniyet teşkilatı mensupları ile şehit yakınları katıldı.
 
Okunan Kuran-ı Kerim ve İl Müftüsü Mehmet Yaman’ın yaptığı duanın ardından Vali  İbrahim Akın ve il protokolü şehit kabirlerini ziyaret ederek kabirlere karanfil bıraktılar.
 
Şehitli ziyareti sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, yardımlaşma ve dayanışma duygularının yoğun olarak yaşandığı mübarek Ramazan Bayramına erişmenin sevincini yaşadıklarını söyledi.
 
En yüksek derece olan şehitlik mertebesine ulaşmış vatan evlatlarını unutmadıklarını, unutmayacaklarını belirten Vali İbrahim Akın, “Vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bölünmezliği uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek dualar ettik. Yakınlarına baş sağlığı diledik. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Ramazan Bayramını vatandaşlarımızın huzur ortamında ve güvenli bir şekilde geçirmesi için ilimizde her türlü tedbiri aldık.
Bütün Kırşehirli hemşerilerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, daha nice bayramlara birlik ve beraberlik içerisinde erişmeyi yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.
 
Şehit Hava Pilot Astsubay Çavuş Ahmet Tozluklu Şehitliği'ndeki program, Vali  İbrahim Akın  ve diğer protokolün şehit kabirlerini gezerek kabirlere karanfil bırakması ve şehit aileleriyle sohbet etmesi ile sona erdi.
 
 
 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri