Protokol İmzalandı, Kütüphane Binası Temeli Atılacak

Güncel 9 Temmuz 2018 17:27
Videoyu Aç Protokol İmzalandı, Kütüphane Binası Temeli Atılacak
A
a
                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın yoğun girişimleri sonucunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kütüphane Binasına kavuşuyor. Yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olan kütüphane binası Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' nin kalbi olacak.
                27 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Senatosu tarafından fahri doktora unvanı verildi. Bu tören esnasında açılış konuşması yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphanelerin üniversitelerin kalbi olduğunu ancak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin bir kütüphane binasına sahip olmadığını dile getirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan bir kütüphane binası yaptırılması talebinde bulundu. Cumhurbaşkanın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları ile Spor Toto tarafından Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi' ne 11.327 m²’lik bir kütüphane binası yapılması kararı alındı. Kırşehir AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE BİNASININ PROTOKOLÜ İMZALANDI
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu arasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi kütüphane binasının yapılabilmesi için üst düzey protokol imzalandı. Konu ile ilgili açıklama yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 11.327 m²’lik bir alana yapılacak olan kütüphane binasının uygulama projelerinin tamamlandığını ihale sürecine girildiğini söyledi. Kütüphane binasının yaklaşık 25 milyonluk bir yatırım olduğunu belirten Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Karakaya, binanın temelinin de çok kısa sürede atılacağını müjdeledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphane binasının toplam alanının 11.327m², bina oturum alanının 4.834 m² olduğunu belirterek binanın 17 çalışma salonu, 4 etkinlik salonu, 8 personel ofisi ve 2.100 m² toplam kitaplık alanından oluştuğunun bilgisini verdi. Kütüphane binasının Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin kalbi olacağını ifade eden Rektör Karakaya, binanın Kırşehir' e ve Ahi Evran Üniversitesi'ne hayırlı olmasını diledi. Prof. Dr. Vatan Karakaya, kütüphane binasının yapılması talimatını veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve kütüphane binasını yapacak olan Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığına ve Teşkilat Başkanı Mehmet M. Kasapoğlu ile birlikte katkı sağlayan herkese teşekkür etti.( Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri