Prim ödeme süresi 11 Kasım'a kadar uzatıldı

Güncel 6 Kasım 2017 15:43
Videoyu Aç Prim ödeme süresi 11 Kasım'a kadar uzatıldı
A
a

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, 2017 Eylül ayına ilişkin prim ödeme süresinin 31 Ekim’den 11 Kasım’a uzatıldığını bildirdi.

Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, 2017 Eylül ayına ilişkin prim ödeme süresinin 31 Ekim’den 11 Kasım’a uzatıldığını bildirdi.

Prim ödeme süresinin uzatılmasıyla ilgili Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, şunları bildirdi:

“Kurumumuz alacaklarının tahsilatında bankaların kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişimde sıkıntılar yaşanması dolayısıyla 2017 yılı Eylül ayı primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016 yılı Aralık ayın primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere ödemesi vadesi 31 Ekim Salı gününde dolan prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğu tespit edilmiştir.

Bu nedenle, işveren ve sigortalarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31 Ekim Salı günü olan prim ve diğer tüm kurumumuz alacaklarının ödeme süresi 7 Kasım Salı gününe kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.

İşverenlerimizin/sigortalılarımızın sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması açısından belirtilen tarihlere kadar ilgi borçlarını ödemeleri önem arz etmektedir.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri