Postacılardan Zeytin Dalı Harekatı'na şiirli destek

Güncel 19 Şubat 2018 16:06
Videoyu Aç Postacılardan Zeytin Dalı Harekatı'na şiirli destek
A
a

Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan PTT çalışanlarının, Zeytin Dalı Harekatı için yazılan şiiri okurken çekilen görüntüleri klibe dönüştürüldü Şiiri yazan PTT Çalışanları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Tokluoğlu:

 "Onlara manevi desteğimizi gösterecek, arkalarında olduğumuzu hissettirecek bir şeyler yapmak istedik ve yazdığım bir şiiri Türkiye’nin farklı yerlerinde görev yapan 20 postacı ile klip haline getirdik"
Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan PTT çalışanlarının, Zeytin Dalı Harekatı için yazılan bir şiiri okurken çekilen görüntülerinden Mehmetçik'e destek amacıyla klip hazırlandı.
Kırşehir Kaman ilçesindeki PTT şubesinde görev yapan PTT Çalışanları Derneği (PTT-DER) Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Tolga Tokluoğlu'nun yazdığı "Zeytin Dalı" şiiri, derneğin genel merkezinin bulunduğu Samsun başta olmak üzere Ankara, İstanbul, Kocaeli, Gaziantep, Eskişehir, Mersin, Malatya, Amasya ve Kırşehir'de çalışan 20 dernek üyesince okundu.
Üyelerin yarımşar mısra şeklinde şiiri okurken çekilen görüntüleri, Mehter Marşı alt sesi ve Türk bayrağı fonuyla klip haline getirilip sosyal medyada yayımlandı.
Tokluoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, derneğin Türkiye genelindeki PTT şubelerinde çalışan bir çok üyesi olduğunu, Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla bu çalışmayı yaptıklarını söyledi.
Klibin beğenildiğini aktaran Tokluoğlu, "Onlara manevi desteğimizi gösterecek, arkalarında olduğumuzu hissettirecek bir şeyler yapmak istedik ve yazdığım bir şiiri Türkiye’nin farklı yerlerinde görev yapan 20 postacı ile klip haline getirdik. Görürler de moral bulurlarsa ne mutlu bizlere diyerek Afrin’de görev yapan askerlerin yanlarında olduğumuzu göstermek istedik." diye konuştu.
Tokluoğlu, dernek olarak daha önce de başta doğu illeri olmak üzere Türkiye'nin birçok köyünde kütüphane kurduklarını, bazı sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi.
Postacıların hazırladığı klipteki şiir şöyle:
"Bir kutlu yürüyüş ki, adı Zeytin Dalı'dır
Postalın neredeyse yüreğim oralıdır
Kan değildir taşıdığın, bayrağımın alıdır
Vur Mehmedim vur, PTT'liler arkandadır
Muhtaç olduğun kudret damarlarındadır
 
Afrin derler adına, pislikten bir kuyu
Toplanmış üç beş satılmış yılan soyu
Dayanmışlar sınırımıza kahpelik diz boyu
Vur Mehmedim vur PTT'liler arkandadır
Muhtaç olduğun kudret damarlarındadır"(AA) 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri