Pastanelerin ‘Tatlı' Bayram Mesaisi

Güncel 14 Haziran 2018 11:46
Videoyu Aç Pastanelerin ‘Tatlı' Bayram Mesaisi
A
a

 Kırşehir’de Pastanelerde Ramazan Bayramı Yoğunluğu Yaşandı  

Ramazan Bayramında vatandaşlar misafirlerine ikram etmek için çeşitli tatlı türlerinin siparişini verdi, pastanelerde yoğunluk meydana geldi.
Ramazan Bayramı’na az bir zaman kala baklava siparişleri alan tatlıcılar, arife gününde siparişleri dağıtmak için yoğun bir çalışma içerisine girdi. Bayram arifesinde aldıkları tatlı siparişlerini yetiştirmek için yoğun bir mesai ile çalışan tatlı imalatçıları, iş yoğunluğundan memnun olduklarını belirttiler. Baklava almak için bayramın son günlerine kala tatlıcıların yolunu tutan müşteriler, işyeri sahiplerini oldukça yorgun düşürdü. Müşterilere siparişleri dağıtmak için yoğun bir çaba içerisine giren işyeri sahipleri, siparişlerin çokluğundan yorgun düştüklerini belirtti.
Kırşehir Terme Caddesinde bulunun Pastane esnafları; “Ramazan Bayramında  çok şükür işlerimizde artış oldu. Kurban Bayramına az bir zaman kala vatandaşlarımız baklava siparişi vermişti. Baya baklava siparişi almıştık Özellikle gerek evlerimizde yapılan gerek pastanelerde yapılan cevizli baklava Ramazan ayında en çok tüketilen baklava çeşidi olmayı sürdürüyor. Vatandaşlarımızın her zaman ilk sırada tercih ettiği baklava  çeşidi cevizli baklava oluyor.  Bu Ramazan  Bayramında da değişen bir şey yok yine cevizli baklava ilk sırada yerini koruyor. Bir yandan aldığımız siparişleri yetiştirmeye çalışırken öte yandan sipariş vermemiş vatandaşlarımızın da mağdur olmaması için de elimizde fazla tatlının olması için sürekli tatlı yetiştirmeye çalıştık. Eskiden kadınlar evlerinde baklava yapıyorlardı, şimdi ise tatlıcıları tercih ediyorlar.  Hem evde yapması zahmetli, hem de çalışan bayanlar için pratik ve zahmetsiz oluyor. O yüzden daha çok çalışan bayanlardan aldık siparişleri ifadelerini kullandı.” şeklinde konuştular.
HER BÜTÇEYE UYGUN
                Baklavanın çok fazla çeşidinin olduğunu söyleyen  pastane esnafı: “Vatandaşlarımızın en çok tercih ettikleri tatlı çeşitlerinin sayısı belli. Biz de hangi tatlı çeşidine talep olursa onu daha fazla üretiyoruz. Her vatandaşımızın kaliteli ve ucuz tatlı yiyebilmesi için her bütçeye uygun kampanya yaptık.” dedi.     
“GÜVENDİĞİNİZ YERLERDEN ALIN”
Gelişi güzel yerlerde ve sokakta satılan seyyar tatlıcılardan tatlı almamaları konusunda vatandaşları uyaran pastane esnafı: “Seyyar tatlıcılarda satılan tatlılar tam sağlıklı değildir. Ayrıca güvendiğimiz tatlıcılar ile pastaneler dışında kesinlikle tatlı almayın. Çünkü her yerden alınan tatlı aynı sağlık ve kalitede değildir. Her gıda maddesinde olduğu gibi tatlı çeşitlerinin de belli bir raf ömrü var ve bu süre içinde tüketilmeleri gerekiyor. Dolayısıyla vatandaşlarımız tatlı alırken mutlaka güvendikleri yerlerden alsınlar.” dedi.(Cemile ARIÖZ AVŞAR)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri