Park Bahçeler Çalışıyor Kırşehir Güzelleşiyor…

Güncel 21 Nisan 2018 14:41
Videoyu Aç Park Bahçeler Çalışıyor Kırşehir Güzelleşiyor…
A
a

Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her gün gerçekleştirilen çalışmalar ile Kırşehir güzelleşiyor. Şehrin her bir noktasında gerçekleştirdiği yenileme, bakım ve düzenleme çalışmaları devam ediyor.

         Şehrimizin her bir noktasında gerçekleştirdiği yenileme, bakım ve düzenleme çalışmaları ile faaliyetlerini sürdüren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehrimizin güzel bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. 

          Çalışmaları kapsamında şehrin birçok merkezinde temizlik ve bakım çalışmalarını sürdüren ekipler, ayrıca alt ve üst yapısı biten ve parklarda yenileme ve bakım çalışmalarını gerçekleştiriyor. 

Ankara Caddesi ve Terme Caddesi Peyzaj Düzenleme Çalışması devam ediyor 

         Şehrimizin birçok noktasında faaliyet gösteren Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirilen çalışma kapsamında Ankara Caddesi ve Terme Caddesi ve şehrin birçok noktasında peyzaj ve düzenleme çalışması gerçekleştiriliyor. 

        “Daha yeşil bir Kırşehir” sloganı ile çalışmalarına aralıksız devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz havaların ısınmasıyla birlikte Ankara Caddesi, Terme Caddesinde ve parklarda çalışmalarına devam ediyor diyen Başkan Bahçeci, “Kırşehir’de yeşil alan çalışmalarına öncelik verdik. Şuanda kişi başına düşen yeşil alan miktarı 7 m2.  Kırşehir’in daha yeşil, daha güzel ve daha sağlıklı olması için mevcut yeşil alanlarımızın bakımı ve yeni yeşil alanlarının oluşturulması için çalışmalar yapıyoruz. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana  

İlimiz merkezinde 53 Yeni park yaptık, mevcut 16 parkımızı da revize ettik. Parklara dikilen ağaçlar hariç sadece caddelerimize Çınar, Şeker akçaağacı, Süs Eriği, Süs Kirazı, Kırmızı Çiçekli Akasya, Ihlamur, Kırmızı Huş, Bulut Ağacı, Mavi Servi,  Çiçekli Akasya, Çınar Yapraklı Dut, Karaağaç, Dişbudaktan oluşan 20 Bine yakın nitelikli ağaç diktik. 

Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en paha biçilmez miras ağaçtır. Amacımız Vatandaşlarımıza yaşayabilecek sağlıklı, huzurlu bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Bizim de vatandaşlardan isteğimiz, parkları korusunlar, zarar verenleri Zabıta Müdürlüğümüzün 153 numaralı telefonuna bildirsinler” dedi.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri