Özdemir, Kaman’da ziyaretler gerçekleştirdi

Güncel 4 Nisan 2018 14:24
Videoyu Aç Özdemir, Kaman’da ziyaretler gerçekleştirdi
A
a

Kırşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir, Kaman’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kaman İlçe Halk Kütüphanesi tarafından 30 Mart Cuma Günü 54. Kütüphane Haftası etkinlikleri düzenlendi. Kaman Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleşen etkinliğe İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir de katıldı.
Etkinlik kapsamında düzenlenen serginin açılışını İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir yaptı. Özdemir daha sonra Kaman İlçesi Ömerhacılı ve Kurancılı Kütüphanelerini gezerek kütüphane çalışmaları hakkında bilgiler aldı.
Özdemir, daha sonra Kaman Kalehöyük Arkeloji Müzesi Müdürü İzzet Esen’i makamında ziyaret etti. Tarihimize ışık tutan Kaman Kalehöyük Müzesi hakkında bilgiler alan Özdemir, ayrıca tarihi ve kültürel zenginlikleri aydınlatacak en önemli kazı alanlarımızdan olan Büklükale, Kaman Kalehöyük ve Yassıhöyük’te gerçekleştirilen kazılarda elde edilen eserleri inceledi. Özdemir, yaptığı açıklamada Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi’nin bölge turizmi açısından çok önemli olduğu söyledi.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir ziyaretlerine Ahi Evran Üniversitesi Kaman Meslek Yüksekokulu ile devam etti. Kaman Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Fatih Ballı’yı ziyaret eden Özdemir, birlikte yapılabilecek çalışmalarla ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir son olarak Kaman Kaymakamı Murat Girgin’i makamında ziyaret etti. Kaman’ın kültür ve turizm açısından önemli bir ilçemiz olduğunu belirten Özdemir, Kaymakam Girgin’le bu zenginlikleri ön plana çıkarmak için yapılabilecek çalışmalarla ilgili karşılıklı istişarelerde bulundu. Ziyaret sonunda Kaymakam Murat Girgin, nazik ziyareti için İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Özdemir’e teşekkür etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri