Özbağ TOKİ'den Sonra Boztepe TOKİ'de İptal Edildi

Güncel 26 Ocak 2018 16:04
Videoyu Aç Özbağ TOKİ'den Sonra Boztepe TOKİ'de İptal Edildi
A
a

Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, gerekli görüşmeleri yaparak yeni bir maliyet, bütçe çıkaracaklarını belirtti.

Özbağ Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde Özbağ ile Boztepe'de yapılması planlanan ”Tarım Tipi Konutlar” projelerinin maliyetteki artışlar nedeniyle iptal olduğu bildirildi. TOKİ, maliyetlerde meydana gelen artış yüzünden , ”tarım tipi konutlar” için düşünülen fiyatın 2 katına ihale edildiğini bu yüzden de Türkiye genelinde ”tarım tipi konutların” iptal edildiğini açıkladı. Böylece, Boztepe İlçesi’nde de düşünülen ”tarım tipi konut” iptal edilmiş oldu. 120 bin lira civarında maliyeti planlanan konutların bir anda 215 bin liralık maliyet ile karşılaşınca, hem Özbağ ve Boztepe'deki projeler iptal oldu. Özbağ ve Boztepe'de ön ödeme yapanlar ise paralarını Ziraat Bankası Kırşehir Şubesi’ne başvurarak alabilecek.
VAADLER BOŞMUYDU
Boztepe Belediye Başkanı Ramazan Aydın, Boztepe’de 2+1 evi olacak müstakil bir evi olacak yaz aylarında olsun kış aylarında olsun doğayla baş başa olacak.
 Kırşehir'in Boztepe İlçesi’nde TOKİ tarafından onaylanan proje ile birlikte 122 adet 2+1 müstakil konut yapılacağı geçtiğimiz Boztepe TOKİ son başvuru müracatlarında bildiren Boztepe Belediye Başkanı Ramazan
Aydın: “ TOKİ çalışmasını da başarıyla kapattık. Ben inananın bu kadarını beklemiyordum yani ilçem adına söyleyeyim belediye adına da ama çok güzel bir çalışma oldu. Önemli olanda vatandaşımızın benimseyerek bu işi ilçesine sahip çıkmasıydı. Hem Boztepe de hem Kırşehir’de oturan yabancılar olsun, dışarıdan gelenlerimiz olsun, yurt dışından gelenler özellikle yurt dışından gelenler çok talibimiz oldu. Ankara’dan İstanbul’dan oturanlar oldu. 1 ay süre içeresinde 122 konutun tamamını satışını yaptık kapattık.  Bundan sonraki işimiz tamamen TOKİ’de ihalesi yapılacak yaz aylarında da temelini atıp inşaatına başlamayı düşünüyoruz. Ben şunu gördüm ilgi olduğu için Boztepe’ye 2. etabı da açmayı düşünüyoruz. Yakın bir zamanda bunun çalışmalarını başlatacağım. Vatandaşlarımız kendileri de kazandı. Belediye değer kazanmış oldu, ilgi alakadan dolayı. Ama şunu bilin vatandaşımız böyle bir yatırım yaptığı için kendisi kazandı. Boztepe’de 2+1 evi olacak müstakil bir evi olacak yaz aylarında olsun kış aylarında olsun doğayla baş başa olduğu bir yerde tercih yaptığı bütün vatandaşlarıma Kırşehirlilere dışarıdan gelenlerin hepsine de teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, TOKİ' yi yapıp vatandaşlarımızı evlerine davet edip oturtacağız...
Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay TOKİ’nin bitimine az kaldığını belirtti. Nazmi Ay yaptığı açıklamada: “TOKİ’yle artık son noktaya geldik. TOKİ’de şuan bizim üzerinde yoğun çalıştığımız, bürokrasiye bağlı iki tane iş vardı. Bunun ilki mera vasfında olan arazinin, vasfını değiştirip hazine arazisine geçmesi gerekiyordu. Toprak kuruluyla bu konu görüşülüp karara bağlandı. Tarım İl Müdürlüğü de bugün itibariyle yazısını yazdılar. Bu konu Bakanlığa gidecek oradan da Başbakanlığa olur yazısı yazılacak. Yani hazine arazilerinin TOKİ’ye devriyle ilgili yazı yazılacak. Bir diğer husus ise tescil harici yeri vardı, oda bitmek üzere onu da kadastroya indirip hazine adına arsası tahsil edilecek. Bu Başbakanlık süresi ne kadar süreceğini bilmiyorum ama Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın bu konuyu kısa sürede aşacağını düşünüyoruz. Arazi tahsisinden sonra proje çizilip mevcut taslak proje biraz daha genişletilecek. Ardından ihaleye çıkıp, temel atma aşamasına gelinecek. Bu konuda vatandaşlarımız rahat olsun. Bu konuda çokta telefon alıyoruz tabi bir iş biraz geciktiği zaman, dedikodusu fazla oluyor. Bazı söylemler çıkıyor iptal oldu, yarısı yapılacak yarısına kura çekilecek gibi bizim söylemediğimiz ama sokakta dedikodusu fazla olan bir iş. Ama rahat olsunlar sıkıntımız yok, bu yıl temelini atarız diyoruz. Tabi bu gecikme için özür diliyoruz. Bu durum belediyemizin sonuçlandıracağı bir iş olmadığı için bu iş biraz uzadı. Bu konuyu en kısa sürede aşıp TOKİ'yi yapıp vatandaşlarımızı evlerine davet edip oturtacağız. “dedi.
ŞİMDİ NE Mİ OLACAK..
Kimseye bir şey olmayacak.. Olan yıllarca bir ev sahibi olmak İçin dişinden tırnağından artırıp ev sahibi olma hayalleriyle yaşayan vatandaşa oldu. Yeni çıkarılacak bütçe ile bu sefer hayırlı olmasını temenni ediyoruz.(HABER:DİLEK KÖYSÜREN)
 
1000
icon
Alim 26 Ocak 2018 22:24

Özbağ dakine geç kalmıştım nasip işte

0 0 Cevap Yaz
Mehmet yılmaz 26 Ocak 2018 18:44

Parayı yatırdıkları tarihden bu yana ciddi bir enflasyon farkı oluştu. Parasını alacak vatandaşlar bugün değeri ile talep etsinler.

0 0 Cevap Yaz
Erdal 26 Ocak 2018 18:27

Iptal mi yoksa maliyet artışıyla devam mı?

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri