Orhan Başkan’dan Bir Hizmet Daha!

Güncel 30 Temmuz 2018 16:21
Videoyu Aç  Orhan Başkan’dan Bir Hizmet Daha!
A
a

Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya’nın Dernek faaliyetleri saymakla bitmiyor.

Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya ile Mahsenli Belde Belediyesi Eski Başkanı Kadir Petek’in girişimleri ile Akçakent ve köylerinde ihtiyaç sahibi 44 aileye Türk Kızılayı tarafından nakdi yardımda bulunuldu.
Dernek Başkanı Yalçınkaya’nın yaptığı açıklamaya göre bu hafta başı itibari ile 44 aileye üç yüz ellişer Türk Lirası nakdi yardımda bulunuldu. Sosyal Medya aracılığı ile açıklamada bulunan Dernek Başkanı Orhan Yalçınkaya, ayrıca 2016 yılından bugüne Dernek olarak yaptıkları yardımları takipçileri paylaştı.
Akçakent Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin faaliyetleri de bunlarla sınırlı değil. Bu yıl 2. Düzenlenecek olan festivale vatandaşları davet eden Yalçınkaya, bu yıl festivalin daha profesyonel ve daha dolu dolu geçeceğini belirtti.
Dernek Başkanı Yalçınkaya’nın Açıklaması şu şekilde;

Ramazan ayı içerisinde yardım sever vatandaşlarımızın yardımlarını ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık.

Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi ailelerin 120 adet çocuğuna bayramlık elbise alarak sevindirdik. (Çocuklarımıza bayramlık elbise alma fikrini veren İstanbul’dan AUTOVİZYON sahibi Mutlu YARAR beye derneğimiz olarak teşekkür ederiz.)

Ramazan ayı içerisinde ihtiyaç sahibi 52 aileye Ramazan Gıda paketi yardımı yapılmış olup, ayrıca Mahsenli Beldesi eski Belediye Başkanı Kadir PETEK beyin katkıları ile Kırşehir Kızılay Şubesinden 20 Koli Gıda paketi ve Ankara Temellide görevli Astsubay Ali ÇELEN beyin katkıları ile 10 Koli Gıda paketi olmak üzere toplam 82 Koli Ramazan Gıda paketinin dağıtımı derneğimiz tarafından yapılmıştır. Kadir PETEK ve Ali ÇELEN beye derneğimiz olarak teşekkür ederiz.

Ramazan ayı içerisinde Kırşehir Kızılay Şubesi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı adı altında 50 kişilik liste verilmiş olup, 44 kişinin ismi onaylanmış ve kişilerin hesabına para yatmıştır. Kişi başı 350 TL. olup toplam 15,400 TL. dir. (Kırşehir Kızılay Şubesi ile temasa geçmemizde ve listenin ulaşmasında bizlere her zaman olduğu gibi desteğini esirgemeyen Mahsenli Beldesi eski Belediye Başkanı Kadir PETEK beye derneğimiz olarak teşekkür ederiz.)

Ramazan ayı içerisinde 18 Köye ve 3 Mahalleye 4000 adet Ramazan Pidesi dağıtımı yapılmıştır.

Ramazan ayı içerisinde yardım sever vatandaşlarımızın ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere 19.925 TL gönderilmiş olup, Kızılay dan gelen 15,400 TL olmak üzere toplam 35,325 TL. Derneğimiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılmıştır. (Yardımda bulunanlardan ALLAH razı olsun.)

NOT: Yardım gönderenlerin listesi kişilerin

özel hesabına gönderilecektir. (isimlerin yayınlanmamasını bizzat yardım edenler talep etmiştir.)

BİLGİLENDİRME 11 Mart 2016 – 25 Temmuz 2018 tarihleri arasında derneğimiz olarak ihtiyaç sahibi ailelere 234,500 TL’lik
yardım yapılmıştır.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri