Organ Mafya Haberine Emniyet'ten Açıklama Geldi

Güncel 11 Ocak 2018 14:33
Videoyu Aç Organ Mafya Haberine Emniyet'ten Açıklama Geldi
A
a

Kırşehir'de organ mafyasının okul önlerinde çocukları hedef alacak nitelikte sosyal medya üzerinden kamuoyunu rahatsız edici paylaşımda bulunulması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü resmi açıklama yaptı.

Emniyet Müdürlüğü resmi sitesinden yapılan açıklama ise şöyle:” Sosyal medya üzerinde sahte ve kaynağı belli olmayan hesaplardan “Arkadaşlar İlimizde Organ Mafyasının Üyeleri Olduğu Haberini Aldık. Herkes Çocuklarına Sahip Çıksın. Yarından İtibaren Tüm Okul Önlerinde Kayseri’den Takviyeli Sivil Polisler Görev Yapacaklar. Bu Gönderiyi LÜTFEN Paylaşalım! Sizin Çocuğunuz Hepimizin Çocuğu Duyarlı Olalım.” İletisi dolaşmaktadır.
Sosyal medya üzerinde bu ve buna benzer paylaşımlar vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk etmek için art niyetli kişiler tarafından yayınlanmaktadır. Sosyal medya üzerinde yayınlanan bu tür haberlerin kaynağından bilgi alınmadıkça itibar edilmemesi şüpheye düşülmesi durumunda 155’in aranması. Bu tür sahte sosyal medya hesabı açmak kaydı ile usulsüz ve sahte paylaşımda bulunanlar hakkında gerekli adli işlem başlatılacağı hususunun bilinmesi; kamuoyuna saygı ile duyurulur.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri