Okul Sporlarında İlk Kupa Sahiplerini Buldu

Güncel 14 Kasım 2017 11:44
Videoyu Aç Okul Sporlarında İlk Kupa Sahiplerini Buldu
A
a

Okul Sporları Gençler Hentbol Müsabakasında İlk Kupalar ve Madalyalar Sahiplerini Buldu.

Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde; herkesin, her yaşta farklı spor dalları ile ilgilenebileceğini, sporun bireylerin bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğunu, sporu ve spor kültürünün anlatılarak yaşatılması için gerekli alt yapı ve fiziki ortamın hazırlanması kapsamında düzenlenen okul sporları müsabakaları başladı.
2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk okul sporları karşılaşması olan genç erkekler ve genç kızlar hentbol il birinciliği müsabakalarında dereceye giren okullar belli oldu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün organizesinde düzenlenen Gençler Hentbol Müsabakaları Kırşehir Spor Salonunda oynanan final karşılaşmalarının ardından tamamlandı.
10 Kasım 2017 tarihinde Kırşehir Spor Salonunda oynanan Genç Erkekler Hentbol müsabakasında Ahi Evran Anadolu Lisesi birinci, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Sosyal Bilimler Lisesi üçüncü ve Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi dördüncü olurken Genç Kızlar Hentbol da ise Aşıkpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci ve İMKB 75.Yıl Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci oldu.
Karşılaşmaların sonunda dereceye giren okullara kupa ve madalyaları Okul Sporları Şube Müdürü tarafından verildi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri