Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı

Güncel 2 Şubat 2018 16:09
Videoyu Aç Okul Güvenliği Toplantısı Yapıldı
A
a

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminde alınacak tedbirler Okul Güvenliği Toplantısı’nda ele alındı.

Geçtiğimiz günlerde 2. Dönem açılmadan önce İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek bilgiler alan Vali Necati Şentürk, Kültür Merkezinde Okul Güvenliği toplantısını gerçekleştirdi. Vali  Necati Şentürk başkanlığında düzenlenen toplantıya İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Ekemen, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Muhsin Kaya ve okul müdürleri katıldı.

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Necati Şentürk, öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için eğitim-öğretim sezonunun ikinci yarısında okul içinde ve dışında gereken her türlü tedbirin alınacağını söyledi.

 

Bütün öğrencileri kendi evlatları gibi gördüklerini belirten Vali  Necati Şentürk, “Okullarımızın iç ve dış güvenliği için gereken her türlü önlemi almış bulunmaktayız. Özellikle uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklardan çocuklarımızı korumak için her türlü tedbiri alıyoruz. Okul çevrelerinde uyuşturucu satılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca, okullarımız kamera kayıt sistemiyle sürekli kontrol altında tutulacak. Kantin ve yemekhaneler de kontrol edilerek gıda güvenliği sağlanacak. Yine okul servisleri konusu var. Bu konuda da her türlü kontrol ve tedbir alınmış olup bundan sonra da alınmaya devam edecektir. Kendi evladımız gibi gördüğümüz bütün öğrencilerimizi her türlü tehdit ve tehlikeden uzak tutarak eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak bizim asıl görevimizdir. Her alanda güçlü bir ülke olmanın temelinde eğitim vardır. Ahiliğin memleketi Kırşehir’de değerler eğitimine de son derece önem veriyoruz. Amacımız, eğitimde marka kent olan Kırşehir’de eğitim kalitesini daha da yükseltmek, sağlıklı, akademik açıdan başarılı bireyler yetiştirmektir.” dedi.

 

Toplantı, Necati Şentürk ve katılımcılar arasında 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının ikinci yarısında okullarda alınacak tedbirlerin görüşülmesi ile sona erdi. 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri