Öğretim Görevlisi Abdullah Aydın’a Ödül!

Güncel 27 Ocak 2018 11:26
Videoyu Aç Öğretim Görevlisi Abdullah Aydın’a Ödül!
A
a

Aşıkpaşa Gazetesi, Ahi Evran Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Abdullah Aydın’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Haber Müdürü Semra Yılmaz’ı Öğretim Üyesi Doç Dr. Abdullah Aydın ağırladı.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Aydın, “AsianResearchJournal of Arts&SocialSciences” adlı uluslararası derginin Akademik Editörler kuruluna katılım ödülü aldığını belirtti. Daha öncede iki kez uluslararası “Hakemlikte Mükemmellik Ödülü” alan Aydın, yukarıda işaret edilen Akademik Editörler Kurulu’na katılım sürecinin yılların bilimsel birikiminin bir sonucu olduğunu ifade etti. Bundan başka Aydın, bu şekilde bir çabayla “Üniversitelerin dünya ile birlikte düşünsel olarak yürüyeceklerini ve düşünsel ürünlerini de topluma bırakabileceklerini” işaret etti. Bu işaretin gerçekleşmesini Aydın, Ahi Evran’a göre “işine özen göstermek”, Yunus Emre’ye göre “işini doğru seçmek”, Hacı Bektaş-ı Veli’ye göre “Araştırma açık bir sınavı” kazanmakla mümkün olabileceğini vurguladı.
 Aydın, aldığı bu ödülün üçüncü uluslararası ödülü olduğunu söyledi. Ahi Evran Üniversitesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Abdullah Aydın’a verilen belge ise şöyle:  “AsianResearchJournal of Arts&SocialSciences, Certificate of Joining Dr. Abdullah Aydın, Department of ScienceTeacherEducation, Ahi Evran Üniversity, Turkey, As Academic Editör of thisjournaleffectivefrom 11-01-2018 to 10-01-2022.
Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Haber Müdürü Semra Yılmaz Öğretim Üyesi Doç Dr. Abdullah Aydın’a hayırlı olsun dileklerinde bulunurken ziyarette çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.(HABER: SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon
mazhar osman 29 Ocak 2018 13:03

Üniversiteye bir uğrayıversem.....

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri