Öğrencilerden 15 Temmuz Şehitleri Anısına 250 Fidan Dikimi

Güncel 13 Mart 2018 16:28
Videoyu Aç Öğrencilerden 15 Temmuz Şehitleri Anısına 250 Fidan Dikimi
A
a

Vali Necati Şentürk, öğrencilerle birlikte Vali Konağı etrafına fidan dikimi gerçekleştirdi. Kırşehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin 15 Temmuz şehitlerimiz adına fidan diktiği programa Vali Necati Şentürk de katıldı.

Programda öğrencilerle sohbet eden Vali  Necati Şentürk, öğrencilerin şehitlerimiz anısına fidan dikmesinin örnek bir davranış olduğunu söyledi.
Daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Kırşehir için öğrencilerle birlikte fidan dikmenin önemine değinen Necati Şentürk, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın fidanları toprakla buluşturması anlamlı, her fidanı bir şehidimizin anısına dikmesi daha da anlamlıdır. Öğrencilerimizle birlikte bugün şehitlerimiz adına 250 fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Her öğrenci bir şehidimizin adına bir fidan dikiyor. Öğrencimizin diktiği fidan kendine zimmetli olacak ve bakımını da kendi yapacak. Fidanları ayırt etmek için üzerilerine şehitlerimizin adı yazılı olan madalyalar takılacak. Öğrencilerimizin şehitlerimiz adına fidan dikmesi çok değerli bir harekettir. Bu vesileyle, Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’i ve diğer bütün 15 Temmuz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.
Orman İşletme İl Müdürü Reşat Karaca ve Kırşehir Şehit Astsubay Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Abdurrahman Ergül’ün de yer aldığı program, Şentürk öğrencilerle birlikte fidan dikmesi ve dikilen fidanları sulaması ile sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri