Öğrenciler Kırşehir’de Tarihe Yolculuk Yapıyor

Güncel 11 Ekim 2017 13:42
Videoyu Aç Öğrenciler Kırşehir’de Tarihe Yolculuk Yapıyor
A
a

Kırşehir Belediyesi ile Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan Tarihe Yolculuk Projesi kapsamında İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine tarihi yerlerin gezdirilmesi ve tarih bilincinin yerleştirilmesi amacıyla geziler düzenleniyor

Proje kapsamında İlköğretim, lise ve Üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin gezdirilmesi amaçlanıyor. Bu yıl sekizincisi düzenlenen Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor.
Öğrencilere; halk arasında Cıncıklı Camii veya Gökbilimleri Medresesi diye bilinen CacabeyCamiisi, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi olmak üzere önemli tarihi yerler gezdiriliyor.
Tarihe Yolculuk projesinde öğrencilere ulaşım için gerekli aracı tahsis eden Kırşehir Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunarak gezdirilen yerleri tanıtmak amaçlı ise rehber görevlendirdi.
Belediye Başkanı Bahçeci ;”Kırşehir Belediyesi’nin ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile düzenlenen Kırşehir Belediyesi Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında şehrimizde bulunan İlköğretim Okulu Lise ve Üniversite öğrencilerine, CacabeyCamiisi, Ahi Evran Camii, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gibi tarihi yerlerimizin tanıtılarak şehrimizin, kültürel değer ve varlıklarının farkına varılması hedeflendi.
Bu yıl sekizincisini düzenlediğimiz bu projemizle birçok okula şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin çok sık gördükleri yerlerin önemini ve değerinin farkına varmaları ve yoğun eğitim dönemi sonunda rahatlama ortamı bulmaları için düzenlediğimiz projemizi her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz ” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri