Öğrenciler, umreye kutsal topraklara gönderildi

Güncel 17 Ocak 2018 15:55
Videoyu Aç  Öğrenciler, umreye kutsal topraklara gönderildi
A
a

Mevlid-i Nebi etkinliklerinde derece yapan öğrenciler kutsal topraklara uğurlandı

Kırşehir Valiliği tarafından Mevlid-i Nebi etkinliklerinde düzenlenen yarışmalarda derece yapan öğrenciler umre için kutsal topraklara gönderildi. 
Cacabey Camii önünde gerçekleştirilen ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan uğurlama programında kafileye hitaben konuşan Vali Necati Şentürk, Umre’ye gidenlerin memleketimizin birlik ve beraberliği için dua edeceklerini söyledi.
Herkesin kutsal topraklara gitmesini temenni ettiğini belirten Vali Şentürk, “Kutlu Doğum Haftası ve Mevlid-i Nebi etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimiz, öğretmen, din görevlileri ve velilerden oluşan 48 kişilik bir kafileyi bugün Valilik olarak 11 günlüğüne Umre’ye yolcu ettik. Orada bizlere, memleketimizin birliği, beraberliği ve bölünmez bütünlüğü için dua edecekler.
Hz. Muhammed’in diyarı mübarek topraklarda huzur bulacaklar. Onları sevinç ve gözyaşları ile uğurlarken, dönüşlerini de sabırla bekleyeceğiz” dedi.
Kalabalık ve ilginin yoğun olduğu, duygulu anların yaşandığı programda, İl Müftüsü Osman Arslan’ın yaptığı duanın ardından Umreciler tekbirlerle yola çıkarıldı. (İHA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri