Öğrenciler, Kırşehir Tarihini Yakından tanıyor

Güncel 4 Nisan 2018 14:20
Videoyu Aç Öğrenciler, Kırşehir Tarihini Yakından tanıyor
A
a

Kırşehir Belediyesi ,Tarihe Yolculuk Projesi kapsamında Kırşehir ve İlçelerinde bulunan İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine tarihi yerlerin gezdirilmesi ve tarih bilincinin yerleştirilmesi amacıyla geziler düzenleniyor.

Proje kapsamında İlköğretim, lise ve Üniversite grubu olmak üzere öğrencilerin gezdirilmesi amaçlanıyor. Bu yıl düzenlenecek Tarihe Yolculuk Projesiyle öğrenciler Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerini yakından tanıma fırsatı buluyor.

Öğrencilere; Gökbilimleri Medresesi diye bilinen Cacabey Camiisi, Ahi Evran Camii ve Külliyesi, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi, Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi, İkizarası Kent Park,Güzler Parkı olmak üzere önemli tarihi yerler gezdiriliyor. Tarihe Yolculuk projesinde öğrencilere ulaşım için gerekli aracı tahsis eden Kırşehir Belediyesi, öğrencilere ikramlarda bulunarak gezdirilen yerleri tanıtmak amaçlı ile Kültür Sosyal İşler Müdürlüğünde rehber bir kişi görevlendirildi.

Başkan Bahçeci; ”Kırşehir Belediyesi’nin Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında şehrimizde ve ilçelerimizde bulunan İlköğretim Okulların’ndan öğrencilere, Cacabey Camiisi, Ahi Evran Camii, Güzler Park, Neşet Sanat Kültür Sanat Merkezi ,İkiarası Kent Park, Aşıkpaşa Türbesi, Ağalar Konağı, Ahmed-i Gülşehri Türbesi, Hirfanlı Barajı, Kaman Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gibi tarihi yerlerimizin tanıtılarak şehrimizin, kültürel değer ve varlıklarının farkına varılması hedeflendi.

Başkan Bahçeci, Her yıl düzenlediğimiz bu projemizle birçok okula şehrimizin tarihi ve kültürel dokusu hakkında bilgiler veriyoruz. Öğrencilerimizin çok sık gördükleri yerlerin önemini ve değerinin farkına varmaları ve yoğun eğitim dönemi sonunda rahatlama ortamı bulmaları için düzenlediğimiz projemizi her yıl tekrarlamayı hedefliyoruz ” dedi.

Başkan Bahçeci, İlimizde bulunan tarihi eserlerin öğrencilerimize gezdirilerek tarih bilincinin pekiştirilmesi amacıyla şimdiye kadar 35 okuldan 8 Bin öğrenciye program dahilinde tarihi mekanların tanıtımının yapıldığı Tarihe Yolculuk Projesi’ni Geleneksel hale getirdik. Şehirlerini tanımaları, tarihi değerlerini bilmeleri için önemli bir faaliyet, diğer ilçelerimizle de devam edeceğiz.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri