Nidanur Et Entegre tesisi açıldı

Güncel 23 Aralık 2017 16:13
Videoyu Aç Nidanur Et Entegre tesisi açıldı
A
a

Nidanur Et Entegre Tesisinin açılısında Müsteşar Mehmet Hadi Tunç, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekilleri Mikail Arslan, Salih Çetinkaya, Genel Müdürü Muharrem Selçuk, Kırıkkale Eski Belediye Başkanı Veli Korkmaz ile birlikte işletmenin sahibi  Rasim Kahraman’ın konuğu oldular.

Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi Tunç’un konuşmasından satırbaşları; Besicilik alanında Ülke genelinde önemli bir noktaya gelmiş olan Kırşehir’in sektörde bu gelişimini devam ettireceğinden şüphe duymadığını belirten Tunç, besiciliğe desteğin devam edeceğini, 2018 itibari ile küpe parası almayacaklarını, kesimlerde kilo başına +1 TL Bakanlığın katkı sağlayacağını ve Aile işletmesi halinde olan küçük besicilik işletmelerine, 10 baştan az büyük baş, 60 baştan az küçük bas olmak üzere- bu işletmelere de 100.000 TL faizsiz kredinin Ziraat Bankası tarafından verileceğine değindi. Ayrıca 250 Baş olan çoban desteğini 200 basa çekerek besicilere daha fazla destek olmaya devam edeceğiz bu sayede Kırşehir Türkiye’nin gözbebeği konumuna ulaşacağından şüphemiz yok” dedi.
Şehrimize Hayırlar getirmesini temenni ederiz diyen Milletvekili Mikail Arslan ise sosyal medya üzerinden şu açıklamaları yaptı:
Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kayseri, Kırıkkale illerine de hizmet vermesi düşündüler Nidanur Et Entegre Tesisi;
*100 ve üzeri personel çalıştırmayı planlamakta olup bu sayede Kırşehir’e istihdam sağlayabilecek.
*Bunun yanında tesis 300 adet büyükbaş ve 450 adet küçükbaş olmak üzere bir günde toplam 750 hayvan kesim kapasitesine sahiptir.
*Tesis 10.000 m² açık ve 3500 m² kapalı alan olmak üzere toplamda 13.500 m² alanda hizmet verecek.
*Tesisin maliyeti 15.000.000 TL’dir.
Kurulan Nidanur Et Entegre Tesisi Avrupa Standartlarına uygun şekilde inşa edilmiştir.
Tesisin hedefleri arasında Kırşehir için daha modern ve kaliteli bir et entegre tesisi kurmak, Kırşehirli vatandaşlara doğrudan ve dolaylı olarak istihdam sağlayabilmek, Kırşehir ilinde yetiştirilen besilik materyallerin işlenmesinin il içinde yapılmasını sağlamak yer almaktadır.
Et Entegre Tesisinde hayvan kesimi dışında parçalama ve işleme bölümü de mevcut olup ilerleyen zamanlarda yapılacak çalışmalarla et parçalama ve işleme faaliyetleri de yapılabilecektir.
1000
icon
Şaban bahar 13 Şubat 2018 22:24

Kasap arıyormusunuzm

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri