Neşet Ertaş'ın Eserleri Senfoni Orkestrası ve Bağlama Eşliğinde Seslendirilecek

Güncel 20 Temmuz 2018 15:11
Videoyu Aç Neşet Ertaş'ın Eserleri Senfoni Orkestrası ve Bağlama Eşliğinde Seslendirilecek
A
a

Cumhurbaşkanlığı’nın ‘Köprü Ötesi’ projesiyle bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile orkestra şefi Betin Güneş 10 Avrupa ülkesinde konser verecek.Müziğin evrensel dilini kullanarak Türk ve Avrupa toplumlarının kaynaşmasını ve Türk kültürünü tanıtmayı amaçlayan Köprü Ötesi projesi, Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilecek.

Bağlama sanatçısı Ahmet Koç ile Orkestra Şefi Betin Güneş yönetimindeki Köln Türk Oda Orkestrası, 10 Avrupa ülkesinde Klasik Batı Müziği ve Türk Halk Müziği'nin seçme eserlerini farklı bir şekilde seslendirecek. Kasım ayı içinde Avrupa'nın büyük kentlerinde düzenlenecek konserler, kasım ayı sonunda Ankara'da Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde final yapacak. Konserlerde, Beethoven, Mozart, Schubert'in eserleri bağlama eşliğinde, Aşık Veysel, Pir Sultan Abdal, Aşık Mahsuni Şerif, Neşet Ertaş'ın eserleri senfoni orkestrası ve bağlama eşliğinde seslendirilecek.Kasım ayında başlayacak program kapsamında Almanya-Köln, Hollanda-Amsterdam, Belçika-Brüksel, Fransa-Paris, İsviçre-Zürih, İtalya-Roma, Avusturya-Viyana, Norveç-Oslo, Danimarka-Kopenhag, İsveç-Stockholm'de konserler düzenlenecek.
FİNAL KONSERİ BEŞTEPE'DE
Konserlerin finali ise Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapılacak.Türk müziği ve kültürünün tanıtılacağı konserlere, o ülkedeki siyaset, bürokrasi, iş, medya dünyasının önde gelen isimleri de davet edilecek. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri