Necati Şentürk, Bilgilendirme Toplantısına Katıldı

Güncel 27 Kasım 2017 15:04
Videoyu Aç Necati Şentürk, Bilgilendirme Toplantısına Katıldı
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Ekonomi Bakanlığınca teşvik ve destekler konusunda sürdürülen faaliyetlerin reel sektör temsilcilerine doğrudan aktarılması yönünde yapılan çalışmalar kapsamında düzenlenen bilgilendirme toplantısına katıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Necati Şentürk, Bakanlık tarafından yürütülen ürün güvenliği uygulamaları ile genel olarak ürün belgelendirmeleri, teknik engeller ve bazı tarım ürünleri ihracatında ticari kalite denetimleri konularında firmalara bilgiler verileceğini söyledi.

Reel sektöre yönelik desteklerin bilinirliğini artırmak amacıyla Ekonomi Bakanlığı yetkililerinin ilimizdeki firmaları ziyaret ettiklerini belirten Şentürk, “Ekonomisi güçlü olan ülkenin askeriyesi ve milli savunması da güçlü olur. Milli savunması güçlü olan ülkenin diplomasisi de güçlü olur ve böylelikle uluslararası ortamda sözü dinlenir. Biz de Kırşehir olarak mutlaka sanayileşmeli, ihracatımızı artırmalıyız.” dedi.

Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Yurdal Şahin de konuşmasında, “Kırşehir'de dün ve bugün 11 firmayı ziyaret ederek sorunları yerinde dinledik, bir kısmına çözüm bulmaya çalıştık, bir kısmını da Bakanlığımıza sunmak üzere rapor haline getirdik. Bütün bunlar, özel sektör yatırımlarının ve ihracatın artması için yapılan çalışmalardır.” şeklinde konuştu.

Necati Şentürk, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mehmet Yurdal Şahin,  Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Kırşehir'de faaliyet gösteren işletmelerin sahipleri katıldığı toplantı firmaların sorularının yanıtlandırılması ile sona erdi. 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri