Müzik onların vazgeçilmezi

Güncel 30 Ocak 2018 17:18
Videoyu Aç Müzik onların vazgeçilmezi
A
a

Müzik onların vazgeçilmezi haline gelmiş. Hani ruhun gıdası müzik derler ya gıdalarını mesai saatleri dışında insanlara müzik çalarak geçiren ekip Kırşehir’in gözdesi son günlerde.

Geçtiğimiz günlerde Kırşehir’in 5 yıldızı oteli olan RamadaResorth Otel’de akşamları zaman zaman Türk Halk Müzikleri ile insanlarla bir araya gelen Halk Eğitim Müzik Öğretmeni Umut Yoldaş, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni  Eren Gün, Şeker Fabrikası’nda görevli aynı zamanda Ritim’de adına ün salmış Ramazan Şahin, Solist ve Bil Okulları Müzik Öğretmeni Zekiye Demirkol müzik bizim vazgeçilmezimizdir diyorlar.
Sahnede şarkı söylemekten büyük keyif aldığını anlatan Bil OkullarıMüzik Öğretmeni Zekiye Demirkol, şu ifadeleri dile getirdi:"Müziğin ömrü uzatan bir şey olduğunu tahmin ediyorum. Ben müzikle yatar müzikle kalkarım. Müziğe küçüklüğümde başladım. Henüz öğrenciyken öğretmenim tarafından yüreklendirildim. Müzik eğitimi aldım ve müzik öğretmeni oldum ve hobi olarak da solistlik yapmaya başladım."Kendisini müziğe verdiğini belirten Demirkol, "Ben kendi kendime bir yön verdim diyemem Eren Gün hocam sayesinde yöneldim ve kendimi müziğe adadım. Hem öğrencilerime öğretiyorum hem de topluma faydalı oluyorum” diye konuştu.
Halk Eğitim’de Müzik Öğretmeni olarak görev yapan Umut Yoldaş: Müziğin faydalarını saymakla bitiremeyiz. Daha önce “O Ses Türkiye’ye” katılarak “Hıçkırık Tuttu” bizi şarkısını seslendirmiştim. Halk Eğitim Merkezi’nde de öğrencilerime öğretiyorum. Ekip arkadaşlarımla da keyifli bir şekilde işimizi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi’nde Müzik Öğretmeni  Eren Günve Şeker Fabrikasında çalıştığını söyleyen Ramazan Şahin ise Aşıkpaşa Gazetesi’ne şu ifadelerini söyle: “Müzik bizim için vazgeçilmezdir. Ekibimiz ile zaman zaman bu tür etkinlikler yapıyoruz. İnsanları hem eğlendiriyoruz hem de öğretiyoruz” dedi.(HABER:SEMRA YILMAZ)

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri