Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz

Güncel 9 Kasım 2017 10:55
Videoyu Aç Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz
A
a

İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıldönümünde kendisini rahmetle anıyoruz. “

İl Genel Meclis Başkanımız Barbaros Dulkadiroğlu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79’uncu yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

İl Genel Meclis Başkanımız Barbaros Dulkadiroğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece Türk Milleti’nin değil, dünyanın da saygı, sevgi ve takdirini kazanmış bir lider olduğunu belirtti.

Barbaros Dulkadiroğlu yayımladığı mesajına şöyle devam etti:” Gazi Mustafa Kemal, askeri dehası ve kararlı duruşuyla, başarılı bir komutan ve lider olarak, milli belleğimizde ve dünya tarihinde saygın bir yer edinmiştir.
Mustafa Kemal önderlik ettiği İstiklal mücadelesinin kazanılmasından sonra Cumhuriyeti kurmuş ve daha sonra İstikbal mücadelesine de önderlik ederek, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yoğun bir gayret göstermiştir. Onun açtığı bu yolda aziz milletimiz milli birlik ve beraberlik hassasiyetiyle birbirine her geçen gün daha da kenetlenerek, demokrasi standartlarını her geçen gün yükseltti ve dünyada da barışın, adaletin, refah ve istikrarın kararlı savunuculuğunu yaptı.
Bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarından aldığımız bu emaneti daha ileriye götürmek için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesile ile ebediyete intikalinin 79. yıldönümünde Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları ile aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri