Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. Yılında rahmetle anıyoruz

Güncel 9 Kasım 2017 11:16
Videoyu Aç Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 79. Yılında rahmetle anıyoruz
A
a

İstiklal Mücadelemizin Önderi ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 79. Yılında rahmetle anıyoruz.

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yılı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Şentürk mesajında şu bilgilere yer verdi: “Tüm ömrünü milletimize adayan, askeri dehası sayesinde görev yaptığı her cephede büyük başarılar kaydeden Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin desteğiyle başlattığı Kurtuluş Savaşı’nda kendilerini güçlü ve yenilmez olarak gören batılı devletleri dize getirerek tarihi bir zafere imza atmıştır.   

Mustafa Kemal Atatürk, yurdumuzu sadece düşman işgalinden kurtarmakla kalmamış en büyük eserim dediği Cumhuriyeti ilan ederek, kurtuluş hareketinin ikinci ve belki de en önemli aşamasını oluşturan gelişmenin, aydınlanmanın ve demokrasinin yolunu açmıştır.

 Vatanseverliği, ileri görüşlülüğü, dünya gerçeklerine hâkim oluşu, milli ve insani değerlere verdiği önem ve düşüncelerindeki evrensel boyut Atatürk'ü milletimizin yetiştirdiği en önemli liderlerinden biri yapmıştır.

 Başarılı bir komutan, engin görüşlü bir devlet adamı, veciz sözleriyle Türk ve dünya milletlerini etkileyen bir siyasetçi olmasının yanında O, Türk’ün kurtuluş mücadelesini ele alan iyi bir tarihçi ve yazar, cehaletle savaşan bir başöğretmendir.

 Ömrünün son günlerinde dahi ülkü edindiği milli dava uğruna sağlığını hiçe sayan Atamızın aramızdan zamansız ayrılışı da milletimiz için büyük bir kayıp olmuştur. Ancak Türk Milleti; Atatürk’ü ve aynı amaç uğruna birlikte omuz omuza mücadele verdiği silah arkadaşlarını, yurdumuzun kurtuluşu ve vatanımızın bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır.

 Büyük Önder,  her fırsatta bağımsızlık ve uygarlık yolundaki mücadele gücünü milletine duyduğu sarsılmaz inanç ve güvenden aldığını dile getirmiş,  ülkemizin muasır medeniyet seviyesine ulaşması için çalışmayı bizlere hedef olarak göstermiştir. Bizler de birlik ve beraberlik içinde ülkemizin uygarlık yolundaki kararlı ilerleyişini sürdürmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında bir kere daha rahmetle anıyoruz.Ruhu şad olsun.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri