Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamanın onurunu yaşıyoruz

Güncel 23 Aralık 2017 14:11
Videoyu Aç Mustafa Kemal Atatürk’ü ağırlamanın onurunu yaşıyoruz
A
a

Ekicioğlu, Atatürk’ün Kırşehir’e Gelişinin 98. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayınladı

Çaresizliğe karşı bir umut güneşi gibi doğan Ulu Önder Mustafa Kemal’in 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkmasıyla ve ardından yapılan Erzurum ve Sivas Kongreleri’nde alınan kararlar doğrultusunda, Anadolu Halkı işgallere karşı onurlu direnişini başlatmıştır. Daha sonra Cumhuriyetimiz’in başkenti olacak olan Ankara, ulusal direnişimizin karargahı olarak seçilmiştir.
Anadolu halkının birlik ve beraberlik ruhunu perçinleştirmek ve direniş ruhunu tüm Anadolu’ya yaymak amacıyla Heyet-i Temsiliye Başkanı Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları Ankara’ya geçerken 24 Aralık 1919 tarihinde Kırşehir’e uğramışlardır. O gün Kılıçlı Köprüsü mevkiinde geneli gençlerden oluşan kararlı ve inançlı Kırşehir halkı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Heyet-i Temsiliye Üyelerini adeta bağırlarına basmış, Kurtuluş ve Kuruluş yolundan asla vazgeçmeyeceklerini bildirmişlerdir. 
O zor günlerde, büyük bir kararlılık göstererek Anadolu Halkı’na önderlik ederek bağımsızlığa kavuşturan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü ilimizde ağırlamanın onurunu 98 yıldır yaşıyor, O’nun çizdiği o aydınlık yoldan ve bizim için ekmek, su kadar önemi olan Cumhuriyet değerlerinden asla vazgeçmeyeceğimizi, o gün Kılıçlı Köprüsü’nde bulunan gençlerin azim ve kararlığıyla bir kez daha bildiriyoruz dedi
.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri