Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz

Güncel 8 Kasım 2017 15:32
Videoyu Aç Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz
A
a

Kırşehir Türk Ocağı Başkanı Süleyman Doğan, 10 Kasım Basın Açıklaması yayımladı.

Doğan: “ Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ülkemizin kurtarıcısı, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 71. yılında, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği milli mücadele ile bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya sergilemiştir. Mustafa Kemal Atatürk, bugün dünyanın önünde saygıyla eğildiği müstesna bir isimdir. Onun eşsiz askeri dehası ve milletine yol gösteren engin fikirleri hâla tazeliğini korumaktadır.

Ulu Önder, her şart altında insanımıza güvenilmesi gerektiğini, milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik yüksek öngörüleriyle Atatürk, Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük şahsiyetler arasındaki unutulmaz yerini almıştır.

Atatürk’ün, Türk Milletine hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak ve demokrasi, barış ve özgürlük içerisinde yaşayan güçlü ve milli bir devlet olma yolunda milletimiz büyük mesafeler kat etmiştir. Ancak, bugün küreselleşmenin ve yeni dünya düzeninde ülkelerarası ilişkilerin mahiyet değiştirmesinin de etkisi ile ülkemiz kritik bir dönemi yaşamaktadır..

Atatürk ile ilgili önemli bir noktaya daha işaret etmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temelinde Büyük Ata’nın “Ne Mutlu Türküm Diyene” felsefesi yatar. Bu felsefe, milli sınırlarımız içerisinde ve dışarısında yaşayan; dini, mezhebi ve ırkı ne olursa olsun her vatandaşımızın kendisini Türk kabul edip, kendisini milletine adaması, aralarında hiçbir farkın olmadığını gösterir. Ülkenin ve Milletin bölünmezliği bu vecizede manasını bulur. Millet olarak; kaderde, tasada ve kıvançta bir olmanın esası yine bu vecize ile anlam kazanır. Esasen bu düşünce, “Devlet olabilmenin” de baş şartıdır. Öte yandan bu felsefe, Cumhuriyet rejimi ile büyük bir uyum sağlar ve en sağlıklı milli bünyenin teşekkülüne yardım eder. Bu nedenledir ki; Atatürk İlke ve İnkılapları üzerinde bina edilen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bütün milletin “Tek Millet, Tek Devlet” ilkesine bağlı kalması suretiyle devam edecek ve O’nu hiçbir güç bölüp parçalayamayacaktır.

Türk gençliği; Atatürk’ün gençliğe hitabesinde bizlere işaret ettiği “gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunan” hainler karşısında daima uyanıktır; milli menfaatlerini, düşmanlarına ve ihanet çetelerine rağmen her şartta savunmaya hazırdır.

Bu vesileyle Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak ölümünün 79. Yılında Ulu Önder Atatürk’ün aziz hatırasına ve bizlere bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor, Ulu Önderimizi ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ne mutlu TÜRKÜM diyene…

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri