Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. yıldönümünde, bir kez daha hasretle, saygıyla anıyoruz

Güncel 10 Kasım 2017 11:43
Videoyu Aç Mustafa Kemal Atatürk’ü 79. yıldönümünde, bir kez daha hasretle, saygıyla anıyoruz
A
a

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selehattin Ekicioğlu 10 Kasım Atatürk’ün Ölümünün 79. Yıldönümü İle İlgili Mesajı bir mesaj yayımladı.

Ekicioğlu mesajında şu bilgilere yer verdi: “ Cumhuriyetimizin kurucusu,  Anadolu aydınlanmasının mimarı, büyük devlet adamı, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, sonsuzluğa uğurladığımız günün 79. yıldönümünde, O’nu bir kez daha hasretle, saygıyla, sevgiyle, rahmetle anıyor ve gün geçtikçe O’nun büyüklüğünü, milletçe daha fazla anlıyor, koyduğu hedef ve ilkelerin ne denli önemli olduğunu daha net bir biçimde kavrıyoruz.    
 Anadolu topraklarında bir güneş gibi parlayan bağımsızlık  meşalesi, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yanmış, yoksul ve mazlum milletimize bir ışık olmuştur.  Mustafa Kemal Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden yepyeni bir millet oluşturmuş; siyasi ve askeri dehası, fikirleri, başarıları ve düşünceleriyle sadece bizim tarihimize değil, dünya tarihine de adını altın harflerle yazdırmış büyük bir devlet adamıdır. Bu sebepledir ki; Mustafa Kemal, dünyanın ezilen, mazlum bütün uluslarına da istisnasız bir örnek olmuştur. Bütün hayatını ülkemizin bağımsızlığına ve aydınlanmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi yaşatmak, yükseltmek ve geliştirmek en önemli görevimizdir.  Mustafa Kemal Atatürk'ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu, gösterdiği hedeflere her geçen gün biraz daha yaklaşmak, uygarlık yarışında daha ileri adımlar atmak, Cumhuriyet'i ve onun değerlerini her koşulda korumak ve büyütmek; ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara aktarmaktır. Biliyoruz ki; Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak, kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyete, demokrasiye, özgürlüklere, bağımsızlığa daha fazla sahip çıkmak demektir. Cumhuriyetimizin Kurucu Önderi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 79. yılında, bizlere en büyük emaneti olan Cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza söz vererek, O’nu bu ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri