Muhtarlar İmar Barışı Hakkında Bilgilendirildi

Güncel 25 Haziran 2018 16:35
Videoyu Aç Muhtarlar İmar Barışı Hakkında Bilgilendirildi
A
a

Kırşehir Merkez, Boztepe ve Mucur ilçelerinin mahalle ve köy muhtarları, uygulamaya konulan “İmar Barışı” konusunda bilgilendirildi.

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde Vali İbrahim Akın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, “İmar Barışı” ile ilgili sunum yaparak muhtarlara bilgi verdi.
Vali İbrahim Akın toplantıda yaptığı konuşmada, mahalle ve köylerimizin muhtarlarımıza emanet olduğunu, sorumlu oldukları bölgelerdeki sorunları kendilerine iletmeleri gerektiğini söyledi.
Mahalle ve köylerimizin gelişen şartlara oranla ihtiyaçlarının da arttığını belirten Vali İbrahim Akın, “Bugünkü toplantıda, vatandaşlarımızın sorunlarını büyük ölçüde çözüme kavuşturarak onları mutlu edecek İmar Barışı hakkında muhtarlarımız bilgilendirilecek, soruları cevaplandırılacaktır. Ayrıca, muhtarlarımızın mahalle ve köylerindeki eksiklerini, ihtiyaçlarını da dinleyip ilgili kurum amirleri ile birlikte çözüme kavuşturmaya çalışacağız.” dedi.
Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan ve ilgili kurum müdürlerinin yer aldığı toplantı muhtarların talep ve sorunlarının dinlenmesi ile sona erdi.
(Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri