Muharip Gazilerden Vali İbrahim Akın'a Ziyaret

Güncel 20 Temmuz 2018 15:44
Videoyu Aç Muharip Gazilerden Vali İbrahim Akın'a Ziyaret
A
a

Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak ve yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 44. Yıldönümü nedeniyle Vali İbrahim Akın’ı ziyaret ettiler.

Vali İbrahim Akın, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Kıbrıs’taki Türk halkının varlığını güvence altına alan Kıbrıs Barış Harekatı’nda görev yapan gazilerimizin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti.
 
Gazilik unvanının şehitlikten sonraki en değerli mertebe olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından 20 Temmuz 1974'te başlatılan Kıbrıs Barış Harekatı, Kıbrıs Türk halkını özgürlük, barış ve refaha kavuşturmuştur. Adada yaşayan Türk halkını baskı ve zulümden kurtaran böylesine önemli bir harekatta görev alarak Gazilik mertebesine ulaşan değerli büyüklerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.
 
Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak ve yönetim kurulu üyelerinin de Vali İbrahim Akın'a teşekkür ettiği ziyaret, Vali İbrahim Akın ve gaziler arasında yapılan sohbet ile sona erdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri