Muharip Gaziler askerlik başvurusu Yaptı

Güncel 31 Ocak 2018 16:02
Videoyu Aç Muharip Gaziler askerlik başvurusu Yaptı
A
a

Muharip Gaziler Derneği Afrin’e Gitmek İçin Askerlik Şubesine Giderek Dilekçelerini Verdiler.

Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtına destek verdiklerini açıklayarak bir açıklama yaptılar. Yapılan açıklama şöyle: “Biz muharip gazilerde her zaman hazırız. Bu gün burada ilimiz askerlik şubesine gönüllü olarak gitmek için bu gün bu dilekçelerimizi askerlik şubesine arkadaşlarımla beraber veriyoruz söz konusu vatansa seve seve canımızı bu vatan için vermeye hazırız.
Bu vatan bizim bu topraklar bizim ülkemizin huzuru için Afrin Harekâtının gerçekleşmesini bizler muharip gaziler olarak yanındayız her zaman devletimizin yanındayız ve yanında olacağız.
Bizler muharip gaziler olarak gece gündüz hiç fark etmeden devletimiz çağırdığı an seve seve bu vtan için hazırız”dedi.
 
Muharip Gaziler Askerlik Şubesinin Önünde Yaptığı Basın Açıklamasında Şu ifadelere yer verildi;
 
Kahraman Şehitlerimiz ve Gazilerimiz
“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır” demişti şair. Savaşta vatanımızı bizlere kazandıranlar, bu toprakları vatan yapanlar, bu uğurda şehit ve gazi olanlar ya da sağ salim dönenlerdir. Türk milleti olarak onlara minnet ve şükranlarımı sunuyorum.
                Her Türk çocuğunu annesi ve ninesi, şehitlik ve gazilik ninnileriyle büyütmüş, askere giderken bile ellerine kına yakıp “Haydi oğlum, haydi git, Ya Gazi Ol, Ya Şehit” Ya da Sütüm Sana Helal Etmem Saldırmazsan Düşmana göreve giderken de Ya ALLAH BİSMİLLAH ALLAHU EKBER diyerek vatan uğruna gözünü kırpmadan savaşa gönderen anaların evlatları olarak vatanımıza canımızı feda etmekten çekinmemiştir.
 
Davran Türk Milleti davran
Bir tek sen kalmışsın mazlumu duyan
Hakkın vadi yakın dayan ha dayan
Göğsündeki gibi iman bulunmaz
 
Musul, Halep Kudüs eski vatandır
Toprağında yatan ulu atandır
Zulme karşı susan dilsiz şeytandır
Sonra vakit geçer zaman bulunmaz
 
Ahlar arşa çıktı zeval yakındır
Gün attı atacak Kemal yakındır
Zalimlere soru sual yakındır
Senden mada cesur insan bulunmaz
 
Bigane kalma sen feryada aha
Zalim er geç çarpar Gayretullaha
Davran ey Yiğidim davran silaha
BOP yılanı gibi yalan bulunmaz
 
Kol kanat ger bugün şarktan mağribe
Rabb2in ordusu ol yetiş garibe
“NasrunMinallahi ve fethünkarib’e “
Hak fermanı gibi ferman bulunmaz.
 
Vatanımızın ve milletimizin varlığının devamını, bayrağımızın göklerde dalgalanmasını, özgürlüğümüzün korunmasını ve milletçe namusumuzla, şerefimizle yaşamamızı gazi ve şehitlerimize yaşamımızı gazi ve şehitlerimize ve bu görev başında bulunan Türk milletine borçluyuz.
Dinimizde ,” Vatan Sevgisi, İmandandır.” diyerek belirtmiştir. Savaşta ölenler şehit, savaştan sağ veya yaralı dönenler ise gazi unvanı ile onurlandırılmıştır.
Türk Milleti ölürsek şehit, kalırsak gazi diyerek moral bulup savaşmaya ve vatan, millet, devlet, din, ezan, bayrak ve namus uğruna çarpışmaya devam etmişlerdir ve kıyamete kadar da devam edeceklerdir. Çünkü Türk Milleti için bu değerler çok önemlidir. Manevi rütbelerin en yüksekleridir.
                19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi, Mustafa Kemal’e mareşallik rütbesi ile gazilik unvanını vermiştir. Cumhuriyetimizin kuruluşundan günümüze kadar Uzanan bu kutsal çizgide şehit ve gazimizin aziz hatıralarını anmak ve yüceltmek amacıyla 5 Eylül 2000 tarihinde, 19 Eylül gününün Gaziler günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.19 Eylül günü Atatürk ve onun bütün silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve rahmetli olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olanları minnet ve şükranla anarız.
Onların Türk Milleti’nin ve vatanının bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla yaptıkları mücadelelerle gururlanır ve coşarız. Bizler bu vatanımız ve milletimiz için var gücümüzle çalışarak onlara layık olduğumuzu kanıtlamak isteriz.
Tarih boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti işgal ve esarete alışık olmayan asil ve büyük bir millettir. Bu  sebeple tarihinde bu uğurda çok savaşlar yapmış Türk Milleti Şehitler ve Gaziler vermiştir. Geçmişe baktığımızda İstanbul’dan Ankara’ya Edirne’den Kar’sa Hatay’dan Antalya’ya Çanakkale’den Hakkari’ye kadar bu memleketin bütün insanları ülkemizin birliği, dirliği ve bağımsızlığı için yan yana omuz omuza şahadete koşmuş vatan Topraklarında yatan şehitlerimizle doludur.
                Allah’ım vatanımızın güvenliği,  milletimizin huzuru, bölgemizde ülkemizin barış ve selametinin temini için kahraman güvenlik güçlerimizin ve yiğit askerlerimizin başlatmış olduğu Afrin operasyonları hayırlı ve mübarek eyle. Şanslı ordumuza Nusret’inle ve kudretinle yardım eyle. Bölünüp parçalanmaktan , dağılıp bozulmaktan , tefrikaya düşmekten bizleri muhafaza eylesin. Ülkemize hainlik edenleri en kısa  zamanda kahhar ismiyle  KAHR eyle.
 
                Tıpkı dün olduğu gibi bugün ve yurdun dört bir yanında bağımsızlığımızın korunması ülkemizin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan , milletimizin  kahraman evlatları şehitlerimizi ve başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal olarak üzere, devletimizin bekası için canını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizin ve Şehitlerimizin, ailelerini n gururlarına onurlarına ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyorum.”
Sefer Bizim Zafer Allah’ındır. Allah Yar Ve Yardımcımız Olsun. Ol Deyince Olduran , Gönüllerimizi İmanla Dolduran Yüce Allah’ın 99 Adıyla Allah’a Emanet Olun” diyerek sözlerini bitirdi.

(Muhabir:Canan Arıöz)


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri