Müftülük Katılımcılara Sertifikalarını Verdi

Güncel 11 Ekim 2018 14:22
Videoyu Aç Müftülük Katılımcılara Sertifikalarını Verdi
A
a

Kırşehir İl Müftülüğünden Din Görevlilerine İşaret Dili Kursu Tamamlayanlara Sertifikaları Verildi.

Kırşehir İl Müftülüğünce Kırşehir'in değişik cami ve Kur’an kurslarında görev yapan 14 görevli katıldığı işaret dili kursu sona erdi. 11.10.2018 Perşembe günü saat:11.00’de İl Müftülüğü makamında düzenlenen program ile sertifikaları verildi.
Kırşehir İl Müftülüğü ve Kırşehir Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen programla din görevlisi ve Kur’an Kursu Öğreticilerine yönelik verilen işaret dili eğitimi sertifika verilmesi ile sona erdi.
Kırşehir İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörlüğü organizesiyle 03.07.2018 Salı günü başlayan ve 11.10.2018 Perşembe günü sona eren cami ve kur’an kurslarımızda görevli personelimiz “İşaret Dili Kursu” sertifika töreni ile belgelerini almaya hak kazandı. Bu kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, sertifikalarını Kırşehir  İl Müftüsü Mehmet Yaman'dan aldı.
Halk Eğitim Merkezi Öğreticisi Safa Ali Aslan tarafından verilen kurs toplamda 120 saat sürdü. Sertifika dağıtım programında konuşan İl Müftüsü Mehmet Yaman ; “ İletişim, duygu ve düşünceyi ifade etme şeklidir. İşitme engelliler için de iletişim aracı işaret dilidir. İşaret dilini öğreterek işitme engelli bireyleri anlamak, hayatı onlar için daha yaşanabilir hale getirmek ve hayatın her alanında onlara kolaylık sağlamak önem arz etmektedir. İşaret dili konusunda ülkemizin belki de en önemli sorunlarından birisi, dini kavramların bilinmiyor olmasıdır. Dini kavramları bilenler, işaret dilini bilmiyor. İşaret dilini bilenler de dini kavramları bilmiyor. Öyleyse bizim camilerde görevli hocalarımız işaret dilini bilirlerse muhataplara daha rahat ulaştırabileceklerdir. Sizlerde bu eğitimi aldınız işitme engelli olan vatandaşlarımıza yardımcı olacaksınız. ” diye konuştu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri