Müfit Göçen’in Anneler Günü Mesajı

Güncel 14 Mayıs 2018 17:43
Videoyu Aç Müfit Göçen’in Anneler Günü Mesajı
A
a

İYİ Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen

Değerli Kırşehirliler Her mayıs ayının ikinci Pazar günü bir yüce insana adanmış özel bir günümüz var: Anneler Günü. Tüm dünyada aynı gün kutlanan bu özel günde annelerimize bizim için yaptığı tüm fedakârlıklar için yılda bir kez de olsa içten bir teşekkür etmek asla ihmale gelmeyecek bir ödevimiz olmalıdır. 

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki, her insanın hayatta sağlam duruşu, ayaklarının yere sağlam basışı annesinin eseridir. Dünyada başarılı bütün insanları yetiştiren bir anne vardır. Bu yüzden annelerimiz bizler için ve insanlık için çok değerli ve önemlidir.  

Gücümüze güç, umudumuza umut katan, bizim için yaşayan, sabırlı, sıcak, şefkatli, koruyucu, bağışlayan büyük insan: Annelerimiz… Dokuz ay bizleri karnında taşıyarak dünyaya gelmemizi sağlayan, bizlere karşılık beklemeden sonsuz bir sevgiyle bağlanan annelerimize ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu dünyadaki ilk ve en güvenli sığınağımız onun kucağı oldu. Sevincimizi ilk paylaşan, kederimizde bizden önce ağlayan hep o oldu. 

Bu günde varlığımızı borçlu olduğumuz bu değerli insanların yanağına bir öpücük kondurmak, küçücük bir hediye ile gönüllerini almak ilk ödevimiz olmalı. Hediye alamasak bile bir sevgi sözü söylemek, uzaktaysa arayıp hatırını sormak çok zor olmasa gerek.  

Aslında hayatlarını bize adayan, her an bizi düşünen, gözünden sakınan annelerimizi yılın bir günü değil her gününde minnet ve şükranla hatırlamalıyız.  

Hazret-i Peygamberimizin “Cennet annelerin ayakları altındadır.” hadisiyle müjdelenen annelerimiz… Sizler, dünyada sahip olduğumuz en değerli varlıklarsınız.Bizleri canlarınızdan can, ruhlarınızdan ruh katarak dünyaya getirdiniz. Sonrasında hayata karşı güçlü durabilecek duruma gelene kadar bizler için her türlü fedakârlığı yapmaktan da çekinmediniz. Dünyadaki en büyük şansımız sizin evlâdınız olmamızdır. 

Varlığımızın sebebi değerli annelerimiz, sizler ki sıcacık kucağı, merhameti ve sevgi dolu bakışlarıyla bizi hayata bağlayan en sevgili varlıklarsınız. Anneler Gününüz kutlu olsun. Hepinizin o mübarek ellerinizden öpüyor, saygılarımı sunuyorum.  

Başta rahmetli annem olmak üzere, bugün hayatta olmayan tüm annelere de Allah’tan  rahmet ve mağfiret diliyorum. Ruhunuz şâd, peygamber şefaatçiniz, makamınız cennet olsun dedi.

       

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri