Müfit Göçen'in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Kutlama Mesajı

Güncel 25 Temmuz 2018 16:48
Videoyu Aç Müfit Göçen'in 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı  Kutlama Mesajı
A
a

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen, Türk Basınında sansürün kaldırılışının 107. yıldönümünü münasebetiyle basın mensuplarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutlayan bir basın bildirisi yayımlamıştır.

Müfit Göçen, basın bildirisine, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Basın, Milletin Müşterek Sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği görev ve sorumluluğu en güzel şekilde açıklamıştır, diyerek başlamış ve devamında şunları söylemiştir:  

Dünyanın gitgide küçüldüğü çağımızda, bu basın ve medyanın gücü sayesinde gerçekleşmiştir. Basın, yazılı ve görsel kanallar aracılığıyla yaşadığımız bölgedeki ve dünyadaki olaylar ve gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmamızı, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üslenmiştir. 

Türk basını tarihin her döneminde milletin gözü, kulağı, sesi olmuştur. Bu da basının değerini bir kat daha artırıyor; basına dolayısıyla gazetecilere önemli görevler düşüyor.  

Basın, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı içerisinde başarı ile yerine getirmelidir. Yerel basınımız şehrimizde, ulusal basınımız yurtta ve dünya genelinde yaşanan olaylardan ve gelişmelerden haberdar olmamızı sağlayan kurumlar olarak hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerlerini almıştır. İlimizin iletişiminde, sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesinde ve kalkınmasında önemli katkıları olan yerel basınımızın, özveri içerisinde yerine getirdikleri görevlerini, bundan sonra da aynı duyarlılıkla devam ettireceklerine inanıyorum. 

Yaptıkları haberlerde objektif olup, haber kaynağına saygı göstererek hareket ettikleri takdirde basın, güvenilirliğini koruyarak hayatımızda önemli bir yer tutmaya devam edecektir. 

Toplumu aydınlatan, dünyada yaşanan tüm olayları ve gelişmelerin bizlere aktarılması için, gece gündüz demeden gerekirse hayatlarını tehlikeye atarak büyük çaba sarf eden, her koşulda sorumluluk bilinciyle hareket eden ve bu zor görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın  24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı en kalbi duygularımla kutlar, basın emekçilerine sağlık, mutluluk ve çalışmalarında başarılar dilerim diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri