Mucur’da 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı

İlçelerimiz 11 Kasım 2017 11:07
Videoyu Aç Mucur’da 10 Kasım Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk anıldı
A
a

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Mucur’da çeşitli etkinliklerle anıldı.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ebediyete intikalinin 79’uncu yıldönümünde Mucur’da çeşitli etkinliklerle anıldı.
        Anma Töreni Mucur Hükümet Konağı önünde bulunan Atatürk Büstüne çelenklerin sunulmasıyla başladı. Çelenk Sunma törenine Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Belediye Başkanı Ali Şahin, Cumhuriyet Savcısı Orçun Deniz Taşkın, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.
        Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenlerinin sunulmasının ardından tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de saat:09.05’de hayat durdu. 2 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi. 
        Anma Törenine saat:09.30’da Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde devam edildi. Burada İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Şehit Öğretmen Hüseyin Aydemir Orta Okulu İngilizce Öğretmeni Aylin Ay Ak tarafından yapıldı. Atatürk ve 10 Kasım konulu slayt gösterisi ve Öğrenciler tarafından 10 Kasım ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk konulu şiirler okundu. Atatürk’ün Eğitime Bakışı konulu konuşmanın yapılmasının ardından müzik korosu ve oratoryo sunumunun ardından anma töreni sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri