Minik Rüya’dan Mehmetçiklerimize Mektup

Güncel 20 Şubat 2018 11:41
Videoyu Aç Minik Rüya’dan Mehmetçiklerimize Mektup
A
a

Minik Rüya: “Harçlıklarımızdan biriktirdiğimiz paralarla Mehmetçik abilerimize çikolata alıp göndermek istiyoruz” dedi.

Aşıkpaşa Gazetesi Köşe Yazarı ve Gölge Hırsızı kitabı yazarı Tuncay Aymelek’in kızı Rüya Aymelek Mehmetçiklerimize mektup yazdı. Rüya yazdığı mektupta şu bilgilere yer verdi: “Kahraman Mehmetçiklerimiz, sizler ülkemizin huzur ve güvenliği için, bizlerin geleceği için, vatanımızın bölünmez bütünlüğü için Afrin'de düşmanlara karşı destan yazıyorsunuz. Bunu bize öğretmenimiz söyledi. 
     Biz de bunun üzerine öğretmenimize, siz asker ağabeylerimize mektup yazmak istediğimizi söyledik. O da bu isteğimizi kırmadı.
     Benim babam da asker, astsubay. O yüzden sizlere çok daha yakın hissediyorum kendimi. Onu üniforması içinde görünce gururlanıyor, vatanımızı koruduğunu düşünüp, çok mutlu oluyorum.
     Sevgili Mehmetçik ağabeylerim, Zeytin Dalı'nın ne anlama geldiğini babama sorduğumda bana 'huzur demek' dedi. Biliyorum, sizler oraya barış ve huzur getirmek için gittiniz. Keşke imkan olsa ben de büyük olsam yanınıza gelebilsem. Biz çocuklar, televizyonda sizleri görünce sevinç çığlıkları atarak birbirimize sarılıyor ve Alllah’ımızın sizleri koruması için dua ediyoruz. Biz küçüğüz ama yüreklerimiz çok büyük. Siz orada, soğukta bizim için, canlarınızı hiçe sayarak, bizim güvenliğimiz için savaşıyorsunuz. Bunu anlayabiliyoruz. Sınıf arkadaşlarım ve ben, bilmenizi istiyoruz ki, biz çocuklar sizlerin yanınızdayız ve her zaman sizlere dua ediyoruz. Sizlere teşekkür ederiz, Allah yardımcınız olsun. Harçlıklarımızdan biriktirdiğimiz paralarla size çikolata alıp göndermek istiyoruz. Resimler yaparak, sizi hayal ettiğimiz gibi göstermek için çalışıyoruz. Elimizden başka bir şey gelmiyor; eğer gelse, oraya gelip sizin yanınızda bulunmak isterdik. Hepimizin ailesinde mutlaka bir asker abisi, babası, amcası var. Böylece bizler size baktıkça onları hatırlıyor ve öz abimiz, babamız ve amcamız gibi seviyoruz. Sizden şunu aklınızdan hiç çıkarmamanızı istiyoruz: Ne zaman ümitsizliğe kapılsanız, mutsuz olsanız, canınız sıkılsa, aklınıza bizi getirin. Bir çocuğun gökyüzündeki yıldızlara bakıp, ufacık avuçlarını kaldırarak, size dua ettiğini düşünün. Rüyalarımızda bile sizi gördüğümüzü, yataklarımızdan kalkarken dudaklarımızdan ilk sizin isimlerinizin döküldüğünü… O zaman hiçbir şey sizi yıldıramaz, korkutamaz ve yenemez. 
     Benim ismim Rüya. Size karşı içimde birikmiş daha başka çok şeyler var. Ama şimdilik bu kadarını yazabildim. İlerde, başka mektuplar da yazacağım. Allah hepinizi korusun, kahraman askerlerimiz” (HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri