Milletvekili Arslan, Naci Ağbal ve Osman Aşkın Bak ile Kırşehirspor Hakkında Görüştü

Güncel 5 Ocak 2018 09:53
Videoyu Aç Milletvekili Arslan, Naci Ağbal ve Osman Aşkın Bak ile  Kırşehirspor Hakkında  Görüştü
A
a

Kırşehir Ak Parti Milletvekili Mikail Arslan, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ile Kırşehirspor Yöneticilerine Tahakkuk Ettirilen Vergi Cezaları Konusunu Görüştü.

Arslan; Kırşehirspor Derneği 2003-2011 yılları arasında faaliyet gösteren bir kulüp olup, ancak hâlihazırda bir faaliyeti olmayan ve 31.10.2011 tarihi itibarı ile vergi mükellefiyeti kapatılmış ve 12.11.2011 tarihi itibarı ile kayyuma devredilmiş bir kulüp statüsündedir. Derneğin Kayyum Yönetimi, vergi borçları için 2011 ve 2014’te yapılandırma talebinde bulunmuş olup 2011’de yapılan yapılandırma için bir miktar ödeme yapılırken 2014 yılı yapılandırması için herhangi bir ödeme yapılmayıp tecil ihlal edildiğinden, 6183 sayılı amme alacakları kanunu gereği kanuni temsilcilerin mal varlığından tahsil edilmesi icap etmiştir. Bu yıllar içerisinde kanuni temsilci sıfatını taşıyan 118 kişi bulunmaktadır. 
Ülkemizde birçok spor kulübünün, aynı sorunları yaşadığı bilinmektedir. Kulüplerimiz bir yandan borçlarla uğraşırken bir yandan da sportif faaliyetlere odaklanamamakta ve faaliyet gösterdiği bölge insanları ve özellikle gençler spordan uzaklaşmaktadırlar. 
Kulüp yöneticilerinin birçoğu, maddi manevi fedakârlık yapmış kişilerdir. Hal böyle iken bu tür uygulamaların insanları, sporcudan ve spor camiasından uzaklaştıran bir etkisi olacağı aşikârdır. Bu konunun çözüme kavuşturulması için Milletvekillerimiz tarafından gerekli girişimler devam etmektedir. Son dönemde gelen vergi cezaları ise süre aşımına uğramaması için yapılan kanuni bir zorunluluktan kaynaklanmaktadır. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri