Mevsimlik çiçek dikimi çalışmaları devam ediyor

Güncel 25 Kasım 2017 13:36
Videoyu Aç Mevsimlik çiçek dikimi çalışmaları devam ediyor
A
a

Kırşehir Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri , İkizarası Kent Park ve Aşıkpaşa Masal Parkında mevsimlik çiçek dikimi devam ediyor.

Kırşehir’i daha yeşil ve daha yaşanabilir bir şehir haline getirmeye devam eden Kırşehir Belediyesi İkizarası Kent Park ve Aşıkpaşa Masal parkında çiçek dikimi çalışmalarına başladı. Çalışmalar kapsamında 65 bin lale 25 çeşit kullanıldı, 35 bin Nergis 3 çeşit kullanıldı, 500 bin de 10 çeşit hercai kullanıldı

Şehrin sahip olduğu doğal güzellikleri ortaya çıkarmak, şehre oldukça güzel ve modern bir silüet kazandırmak amacıyla ağaçlandırma çalışmalarının yanı sıra çiçek dikimi de yapıldığını ifade eden Başkan Bahçeci; “İkizarası Kent parkımıza ve Aşıkpaşa Masal Parkımıza çicek dikimlerine başladık.

Göreve geldiğimiz günden beri orta refüjlerde, kavşaklarda, okul bahçelerinde, meydanlarda, caddelerimizde farklı farklı ağaç çeşitleri ve çiçekler dikerek Kırşehir’e yeni bir çehre kazandırdık. İkizarası Kent Park ve Aşıkpaşa Masal Parkında çiçek dikimi de yaparak şehrimizde yeşil dokuyu artırmak, şehrin daha rahat nefes almasını sağlamak istiyoruz.

İkizarası Kent Parkımıza ve Aşıkpaşa Masal Parkımıza lale, nergis ve hercai menekşe dikiyoruz. Çeşit çeşit, renk renk çiçekler şehrimizi her mevsim rengârenk yapıyoruz. Böylece yeşil bir Kırşehir’e doğanın her renginden ayrı bir güzellik katıp, halkımızın göz zevkine sunuyoruz.

Orta refüjlerimiz ve kavşaklarımız şehrin vitrinleri, görünen yüzleridir. Biz de şehrimizin ihtiyacı olan bütün parklarına, orta refüjlerinde ve kavşaklarda bu çalışmaları yapıyoruz diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri