Mevlid Kandilinde okul velilerine yönelik etkinlik

Güncel 29 Kasım 2017 14:28
Videoyu Aç Mevlid Kandilinde okul velilerine yönelik etkinlik
A
a

Fatımatüz Zehra İmam Hatip Ortaokulunda âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed Mustafa'nın dünyaya gelişinin yıldönümü olan Mevlid Kandili münasebetiyle okul velilerine yönelik bir etkinlik düzenledi.

İnsanlığa rehber olan ve güzel ahlakın temsilcisi olan Peygambere duyulan sevgisinin canlı tutulması amacıyla düzenlenen etkinlik, Nisanur Altaş adlı öğrencinin Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Günün anlam önemi üzerinde okul müdürü Fatih İlhan yaptığı konuşmada’’ Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)’in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının on ikinci gecesidir. Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır.  Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)’in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır,dedi.
Etkinliğe katılanlar okul korosu tarafından seslendirilen ilahileri beğeni ile izledi. Program okunan naatlar, şiirler ve hadis i şerifler ile son buldu.
Programa katılan velilere günün anlam önemine uygun olarak gül suyu lokum ve kandil simitleri ikram edildi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri