Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Düzenlendi

Güncel 2 Aralık 2017 11:22
Videoyu Aç Mevlid-i Nebi Etkinlikleri Düzenlendi
A
a

Peygamberimizin doğumu olan ‘Mevlid-i Nebi Etkinlikleri’ münasebetiyle Kırşehir’de çeşitli programlar düzenlendi.

Mevlid-i Nebi etkinlikleri Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Müftüsü Osman Arslan ve İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in katılımı ile Kapucu Camii önünden başlayarak Atatürk Caddesi Yenice Kavşağında sona eren Mehteran Bölüğü eşliğinde gerçekleştirilen yürüyüş ile başladı. Yürüyüş sırasında esnaflara ve vatandaşlara Hz. Muhammed’in hayatını konu alan ve dinî bilgiler içeren kitaplar ile karanfil dağıtıldı.Aynı gün öğleden sonra, Neşet Ertaş Kültür Merkezi Salonunda ‘Mevlid-i Nebi’ programı düzenlendi. Programın açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, Hz. Peygamberin yaşam tarzını hayatta kendimize kılavuz olarak görmek gerektiğini söyledi.
 Hz. Peygamberimizin yaşantısını kendimize örnek aldığımız zaman gerçek mutluluğu yakalayabileceğimizi belirten Necati Şentürk, “Allah, kendi nurundan âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’i yarattı. Sonra bütün kâinatı ve diğer bütün âlemleri O’nu sevdiği için, O’nun aşkına yarattı. Biz de bugün kâinatın uğruna yaratıldığı Hz. Peygamberimizi anmak, anlamak ve çocuklarımıza bu aşkı aşılamak için bu programları düzenliyoruz. O’nu ne kadar anlasak da anlatsak da azdır. Hz. Peygamberin ahlakıyla ahlaklanmak, sünnetlerini yapmak gerekmektedir. Gerçek saadet için hayatımızın her alanında Hz. Peygamberimiz yer almalıdır. Ve O’nu çok çok sevmek lazımdır. Bu yıl Hz. Peygamberimizin doğumunun 29 Kasımı 30 Kasıma bağlayan gece kutlanmasına karar verildi. Biz de Mevlid Kandilini Çarşamba akşamı bütün Kırşehirlilerle birlikte idrak ettik. Bu kapsamda, vatandaşlarımızla birlikte etkinlikler yapmak üzere bu programı düzenledik.” dedi.
 Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Emin Ay ve Şair İbrahim Sadri’nin hitabeti gerçekleştirildi. Şair İbrahim Sadri, Peygamber Efendimize yönelik aşkla yazılmış şiirleri okurken, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay da Hz. Muhammed’in hayatından kesitler sundu. Konuklar, salonu dolduran binlerce vatandaş tarafından dikkatle izlendi.
 Programa ilginin yoğun olduğu etkinlikler, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesi ile sona erdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri