Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Gazeteniz Aşıkpaşa’ya Ziyaret

Güncel 10 Kasım 2017 16:32
Videoyu Aç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden Gazeteniz Aşıkpaşa’ya Ziyaret
A
a

Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Yolal ve Müdür Yardımcısı Murat Burçak Aşıkpaşa Gazetesini ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarette Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz makamında ağırladı.
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Yolal, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 10 bölümün olduğunu söyleyerek bölümleri şöyle açıkladı. Yolal: “Bilişim Teknolojileri alanı, Elektrik- Elektronik Teknolojileri Alanı, Kimya Teknolojisi, Makine Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri Alanı, Mobilya ve İç Mekan Tasarımları Alanı, Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanı, Tesisat İklimlendirme Teknolojileri Alanı, Metalurji Alanı ve İtfaiyecilik ve Yangın Teknolojileri Alanı olduğunu söyledi. 839 öğrenci ile birlikte eğitim yaptıklarını söyleyen Yolal, bu bölümler içerisinde İtfaiyecilik ve Yangın Teknolojileri alanında Türkiye’de ilk defa Kırşehir Belediyesi ile anlaşma sağladıklarını bildirdi. Öğrencilerinin mezun olduktan sonra Kırşehir Belediyesi tarafından işe yerleşeceklerini bildirdi.
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Murat Burçak ise öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümlerin Makine Teknolojileri Alanı ve Elektrik- Elektronik Teknolojileri Alanı olduğunu ifade etti.
Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Yolalİl Eğitim Tarih Müzesinin ise okullarında kurulduğunu söyledi. Yolal, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, Kırşehir ile birlikte 81 ilde bulunan tarihi liselerde, geçmiş yıllara ait ders kitapları ve eğitim materyalleri, tarihi doküman, yayın, kitap, dergi, rehber, broşür, katalog, fotoğraf ve video filmlerin yer alacağı "Eğitim Tarihi Müzeleri" kuruldu.
Müzemizde, milli, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren, sanat ve kültür eserlerini tanıyan, mantık ve beğeni duygusu gelişmiş bireyler yetiştirilmesine katkı sunulması hedefleniyor.
Bakanlık, ülke genelinde kurulacak müzelerin önemi konusunda başta eğitim camiası olmak üzere, toplumda farkındalık oluşturulmasını amaçlıyor ve gençlerin, müzeleri eğitim ortamı olarak kullanılabilmesi için planlama çalışmalarını sürdürüyor.
Müzeler, 24 Kasım 2017´de hizmete açılacak
Kırşehir’de Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yanı sıra yurt genelinde 59 Anadolu Lisesi, 13 mesleki ve teknik Anadolu lisesi, 3 fen lisesi, 2 sosyal bilimler lisesi müzelere ev sahipliği yapacak, 4 müze de farklı binalarda kurulacağını söyledi.
Çalışmaların 30 Ekim 2017´ye kadar tamamlanması ve 24 Kasım 2017´de müzelerin açılması planlanıyor.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri